Elimizdeki Üst Düzey Terörist Kim?

Yıllardır ülkemizin başına en büyük bela olan terör,can almaya veya askerlerimizi tehdit etmeye devam ederken, hükümet sözcülerinden gelenaçıklamalar biraz olsun rahatlamamızı sağlıyor.

pkk_uyesi_muhimmatla_teslim_oldu_1426501511_2733İç İşleri bakanı Süleyman Soylu’nun kısa bir süre önce PKK’nın üst düzey bir yetkilisinin yakalandığı ve yapılan sorgularda bir çok istihbarat bilgisinin alındığı alındığı, bu bilgiler doğrultusunda bir çok operasyonun yapıldığı ve başarılar elde edildiğinden bahsetmişti.

Yine bir organizasyonda konuşan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, ele geçirilen bu üst düzey PKK’lının sorgusuna dair sorulara,

“Kişinin ismini kamuoyuna açıklamamız mümkün değil. Önemli bir isim, Türkiye’deki PKK operasyonları açısından. Bu kişinin sorgulamasında, ifadesinde çok sayıda bilginin ortaya çıktığını anlıyoruz. Bu bilgiler çerçevesinde güvenlik kuvvetlerimiz de birtakım yönlendirmeleri yapacaklardır. Çok kilit bilgilere sahip olduğunu kamuoyuyla paylaşabiliriz. Bu kişinin sorgulamasıyla Sayın Kışanak’ın yargılanması arasında hiçbri bağlantı yoktur.” Şeklinde cevap verdi.

Yakalanan PKK’lı üst düzey yöneticisinin kim olduğu hala sır gibi saklanıyor.

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın