1. Anasayfa
 2. Gündem

Irak Kuzeyinde 6 Şehit 23 Aralık 2023

23 Aralık 2023 tarihinde MSB tarafından sosyal medya aracılığı ile yapılan paylaşımda Irak'ın kuzeyinde sızmaya çalışan teröristlere karşılık veren Kahraman Mehmetçik'lerimizle çıkan çatışmada 6 askerimizin şehit olduğu haberini duyurdu. 


0

23 Aralık 2023 tarihinde MSB tarafından sosyal medya aracılığı ile yapılan paylaşımda Irak’ın kuzeyinde sızmaya çalışan teröristlere karşılık veren Kahraman Mehmetçik’lerimizle çıkan çatışmada 6 askerimizin şehit olduğu haberini duyurdu. 

Kahraman Mehmetçiğimiz, vatanın bölünmez bütünlüğü ve memleketimizin bekası kanının son damlasına kadar her koşul ve durumda kahramanca savaşmaktadır. Irak’ın kuzeyinde yıllardır kahpece saldıran terör örgütlerine darbe üstüne darbe vururken bugün acı bir haber ile yıkıldık. Üs bölgesine sızmaya çalışan terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada altı Kahraman Mehmetçiğimiz şehit oldu.

23 Aralık 2023 ŞehitleriWhatsApp Image 2023 12 25 at 10.49.09

MSB sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım:

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.

Çatışmada ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere yönelik ani hava harekâtları da icra edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralımıza da acil şifalar dileriz.

Kaynak: https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/1a9c425e8a044c69b64ae176d521134e

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir