1. Anasayfa
 2. Gündem

Irak'ın Kuzeyinden Acı Haber! 3 Şehit 22 Aralık 2023

Teröristleri yerinde imha eden ve ülkemizin sınırları korumak adına tuttuğu alanlarda Kahraman Mehmetçik, destanlar yazarken bugün acı haberi Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinden duyurdu.

Irak’ın Kuzeyinden Acı Haber! 3 Şehit 22 Aralık 2023
0

Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin bölünmez sınırlarının güvenliğini sağlamaya devam ederken, Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada acı haberi duyurdu.

Hakkari Dağ KomandoTeröristleri yerinde imha eden ve ülkemizin sınırları korumak adına tuttuğu alanlarda Kahraman Mehmetçik, destanlar yazarken bugün acı haberi Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinden duyurdu. Mehmetçiğimizin bulunduğu Irak’ın Kuzeyi, Hakurk olarak bilinen bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve yaşanan çatışma sonrası 3 Kahraman Askerimizin şehit olmuş. 4 askerimizde yaralandı.

 

 

 

 

22 Aralik 2023 Sehitlerimiz 222 Aralik 2023 Sehitlerimiz 1Milli Savunma Bakanlığı, resmi web sitesinde şu şekilde duyurdu.

Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekâtı düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.

Kaynak: https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/bf84318ae42a4d9bbfdfd50beeb3f0e9

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir