Musul Operasyonuna Ara verildi

Irak ordusu, başlattığı Musul’u DAEŞ’tan kurtarma planı dahilinde yürüttüğü Musul Operasyonuna ara verdi. Büyük bir ümit ile başlayan operasyona neden ara verildi?

Reuters’ın geçtiği habere göre, Musul Operasyonunu yöneten Irak Ordusu, çatışmalar neticesinde ortaya çıkan sivil kayıpların sayısının yükselmesi sebebiyle operasyona ara verdiğini duyurdu. Irak Ordusu, Birleşmiş Milletlerin yayınladığı 17 Mart’taki yaptığı “yüzlerce insanın ölümü ile ilgili endişeleri” duyuruyla bu kararı aldığı söyleniyor.

Irak ordusu, uzun zamandır sürdürdüğü Musul Operasyonu kapsamında güvenli bir şekilde şehre yaklaşarak, şehri DAEŞ’den kurtmaya çalışmasına karşılık, DAEŞ unsurlarının çok sert bir şekilde karşılık vermesi karşısında sonuçsuz kalan Iran ordusu, şehri havan vurma yoluna gitmişti. Havadan vurarak başarı elde etmeye başlayan Irak Ordusu, son olarak vurduğu bir yerde DAEŞ’in patlayıcılarının olması sebebiyle büyük bir patlama gelmiş ve bir çok sivil hayatını kaybederken bir çok sivil enkaz altında kalmıştı.

Enkaz altında kalan yüzlerce sivil sonrası BM endişelerini açıklamıştı. Irak Ordusu’da bu kapsamda şehre olan saldırıları durdurdu. Farklı yöntemler aramak için istişare etmekte.

Güncel: Musul’da yapılan hava saldırısı sonrasında 200 sivilin ölmesi olayı IRAK ORDUSU yaptığı söylenirken ABD Ordusu bombardımanı üstlendi!

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın