Türkiye – Bulgaristan Sırına Veteran Koruma!

Sınır komşumuz Bulgaristan, ülkemiz ile olan sınırlarına Veteran Bulgar birliklerinden oluşan bir güvenlik birimi konuşlandırdı.

Bulgaristan – Türkiye sınırına, illegal mülteci geçişlerini önlemek adına Bulgar veteranlardan oluşan bir birlik koyan Bulgaristan, bu sayede kaçak geçen mültecileri durdurma ve geri döndürme işlemi yapacak. Bulgaristan, kısaca Shipka adını taşıyan Bulgaristan Milli Hareketi ismi verdikleri bu uygulama ile sınırların güvenliğini daha kapsamlı bir şekilde koruyacaklarını düşünüyorlar.

Oluşturulan bu birlik ile illegal kimliğe bürünmüş vea İŞİD-DAEŞ militanı olan mültecileri tespit ederek geldikleri yöne geri gönderecekleri ve bu ait oldukları örgütün yanlış olduğunu anlatacaklarını ifade eden birlik başkanı Vladimir Rusev, Avrupa Birliği ve ülkelerinin bağımsızlığını tehlikeye atan bu militanların durdurulması için büyük bir adım olduğunu ifade etti.

Fiili olarak katılamayanların maddi olarak yardım edebileceği seviyede bir askeri birlik kuran Bulgaristan, bu sayede Türkiye’den geçen mültecileri durdurabileceğini düşünüyor.

Veteran Birlik Ne Demektir?
Bulgaristan ordusu içerisinde çalışmış belirli bir bilgi birikimi olan ve bu bilgisini diğer insanlarla paylaşarak tecrübe aktarımı sağlayan kişilerdir. Gönüllü olarak katılım yapanlara da bilgiler bu şekilde daha hızlı aktarılmaktadır.

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Illegal in Turkce’si yasadışı demektir. Lutfen Turkce dilini hor gormeyin ve dilimizi yozlastirmayin. Su gibi Ingilizce dili bilen Prof. Dr. Oktay Sinanoglu’nun BYE BYE TURKCE isimli kitabini okursaniz onemsiz gibi gorunen bu konunun aslinda ne kadar onemli oldugunu anlayacaksiniz. Ayrica vatanimiz icin hizmetleriniz icin de cok tesekkur ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın