1. Anasayfa
 2. Gündem

Türkiye – Bulgaristan Sırına Veteran Koruma!

Türkiye – Bulgaristan Sırına Veteran Koruma!
2

Sınır komşumuz Bulgaristan, ülkemiz ile olan sınırlarına Veteran Bulgar birliklerinden oluşan bir güvenlik birimi konuşlandırdı.

Bulgaristan – Türkiye sınırına, illegal mülteci geçişlerini önlemek adına Bulgar veteranlardan oluşan bir birlik koyan Bulgaristan, bu sayede kaçak geçen mültecileri durdurma ve geri döndürme işlemi yapacak. Bulgaristan, kısaca Shipka adını taşıyan Bulgaristan Milli Hareketi ismi verdikleri bu uygulama ile sınırların güvenliğini daha kapsamlı bir şekilde koruyacaklarını düşünüyorlar.

Oluşturulan bu birlik ile illegal kimliğe bürünmüş vea İŞİD-DAEŞ militanı olan mültecileri tespit ederek geldikleri yöne geri gönderecekleri ve bu ait oldukları örgütün yanlış olduğunu anlatacaklarını ifade eden birlik başkanı Vladimir Rusev, Avrupa Birliği ve ülkelerinin bağımsızlığını tehlikeye atan bu militanların durdurulması için büyük bir adım olduğunu ifade etti.

Fiili olarak katılamayanların maddi olarak yardım edebileceği seviyede bir askeri birlik kuran Bulgaristan, bu sayede Türkiye’den geçen mültecileri durdurabileceğini düşünüyor.

Veteran Birlik Ne Demektir?
Bulgaristan ordusu içerisinde çalışmış belirli bir bilgi birikimi olan ve bu bilgisini diğer insanlarla paylaşarak tecrübe aktarımı sağlayan kişilerdir. Gönüllü olarak katılım yapanlara da bilgiler bu şekilde daha hızlı aktarılmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Illegal in Turkce’si yasadışı demektir. Lutfen Turkce dilini hor gormeyin ve dilimizi yozlastirmayin. Su gibi Ingilizce dili bilen Prof. Dr. Oktay Sinanoglu’nun BYE BYE TURKCE isimli kitabini okursaniz onemsiz gibi gorunen bu konunun aslinda ne kadar onemli oldugunu anlayacaksiniz. Ayrica vatanimiz icin hizmetleriniz icin de cok tesekkur ederim.

 2. Veteran yine Ingilizce olup, Turkce’si tecrubeli emekli asker demektir. Sokmayin su yabanci sozcukleri dilimize!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir