2018 Bayan/Kadın Astsubay Alımı Ne Zaman?

2018 yılının ilk ayının yarısına gelmişken gerek sosyal medyadan gerek telefonlar ile sürekli bayan/kadın Astsubay alımlarının ne zaman yapılacağı ile ilgili sorular gelmeye başladı.. 2018 Bayan Astsubay Alımı Ne Zaman yapılacak? İşte detaylar..

 

Astsubay alımları her sene olduğu gibi bu sene de hızlı bir şekilde alınmaya devam edecek. 15 Temmuz süreci sorasında TSK ile ilişiği kesilenler sonrası kadronun alarm verecek seviyeye gelmesi, okulların kapatılması sonrasında mezun veremeyen okullar sonrası ciddi sıkıntılar doğurdu.

Personel yetersizliğini bu şekilde değerlendirirsek, Türk Silahlı Kuvvetleri 2018 döneminde çok ciddi alımlar yapacağını düşünmemek elde değil. Milli Savunma Bakanı Canikli’nin açıklamaları ile de doğrulanan bu süreçte alımlar son sürat devam edeceği benziyor.

Gelelim sorunuza.. Bayan Astsubay Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Astsubay alımları hızla devam ederken, erkek alımları oldukça üst sınırdan yapılacak. Bayan yani Kadın alımları da aynı şekilde en üst sınırdan ciddi sayıda alımlar yapılacak. Tarih ise erkek alımlarının hızlandırılması ve okullarında bir an önce açılması sebebiyle hızlandırılarak 2018 yılı ilk ayları olan Ocak, Şubat, Mart aylarında alımların yapılması ön görülüyor.

2017 yılında yapılan erkek alımlarının Aralık sonuna sarkarak Ocak 2018 başında bitmesi her ne kadar alımları geciktireceği gibi gösterse de Bayan/Kadın Astsubay Alımları 2018 Şubat ile Mart başında tahmini olarak başlayacağını gösteriyor.

Kadın Astsubay Alımları bu senede iki senelik mezunlar içerisinde yapılacağı kesin gözüyle sadece Jandarma Genel Komutanlığı Bünyesinde yapılacağı ön görülmektedir.

Ancak mevcut personel sıkıntısı sebebiyle Kara Kuvvetleri Komutanlığı gerek Astsubay Meslek Yüksek Okuluna gerek ASTASAK eğitim programına sürpriz yaparak bayayn / kadın alımı gerçekleştirebilir.

Lütfen yorum yazarak, sorularınızı sormayı unutmayın!

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın