2012 Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okuluna Bayan Astsubay Alınacak

Karanet sitesinden açıklanan haberle beraber, 2012-2014 yılı eğitim öğretim döneminde Kara kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na bayan Astsubay öğrencisi alınacak.  Daha önce dışarıdan 2 yıl meslek yüksek okulu okuyarak giriş yapabilen ve 6 ay temel astsubaylık eğitimi alıp mezun olan bayan astsubaylar artık Lise bitiminden sonra Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na giriş yapıp 2 sene okuyarak Astsubay olabilecek.

Okulda ki işleyin Aynı Kara Harp Okulundaki bayan öğrenciler gibi olacağını belirten Kara Kuvvetleri önümüzdeki dönem içerisinde ki alınacak bayan Astsubay öğrencileri için çalışmalarına devam ediyor.

 

[toggle title=”Kara Kuvvetleri Başvuru Tarihlerini Açıkladı!”]Kara Harp Okulu, GATA Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu ile K.K. Astsubay Meslek Yüksek Okuluna Başvuracak Adayların Dikkatine! 2012 yılı Kara Harp Okulu, GATA Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu ile K.K. Astsubay Meslek Yüksek Okuluna ön kayıt başvuruları 02 Nisan-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında www.kkk.tsk.tr ve www.kho.edu.tr internet adreslerinden alınmaya başlanacaktır. Alım ile ilgili esaslar belirtilen internet sitesinde yayımlanacak başvuru kılavuzunda detaylı olarak belirtilecektir. Ayrıca bu okullarla ilgili detaylı bilgilere ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanan ÖSYS başvuru kılavuzundan ulaşılması mümkündür. (16.01.2012)[/toggle]

 

Peki Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu için taban puanlar ve kurallar nelerdir?

2012 yılı için açıklanacak olan taban puanlar, ygs sınavlarından sonra açıklanıyor ve bu puanların üzerinde aldığınız puanınız ile kayıt yapıyorsunuz ve mülakatlara giriş için hak kazanıyorsunuz.

Mülakatlar bedeni, yazılı ve sözlü oluyor. Bu mülakatları geçmeniz takdir de hastaneye sevk alıp, sağlam olup olmadığınızı fiziki kontrollerinizi yaptırıyorsunuz. Burayı da başarılı bir şekilde geçerseniz asil/yedek liste içerisinde okula çağırılmayı bekliyorsunuz.

2011 yılı  K.K. Astsubay M.Y.O. Taban puanlarına bakmak için tıklayınız.

Ayrıca Astsubay alımlarının nasıl yapıldığını öğrenmek için tıklayınız.

 

 

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

225 YORUMLAR

  • Öncelikle kayıtlar çıktığında internet üzerinden kaydınızı olacaksınız. Bundan sonra sınava girip puanınızı alacaksın. Daha sonra kara kuvvetlerinden taban puanlar açıklanacak. Puanınız tutuyorsa mülakata hak kazanaksınız.

   • ben basvurumu ygs sınavından sonra yaptım halaa bekliyorum taban puanları ne zaman açıklanıoo bidee mülakaat tarihlerinii ben devamlı siteden takip ediyorum bulamıyorum yardımcı olursanız

 1. ben 2 gün önce ankara beytepeyi aradım böle bişeyın olmadığını sölediler arkadaşlar kesin mi bu duyuru anlayamıyorum ben gazi çocuguyum ve böle bişy varsa çok haklara sahibim bize ulaşabilcemiz bir telefon numarası verin lütfenn

 2. başvuruşu nezaman olur acaba ya bide öss başvurusunda askeri okullara girecek diye seçmek gerekiyormuydu jandarmada gibimi acaba anlayamadım bi türlü yardımcı olursanız sevinirim

 3. lys ye qirmeyeceksin sadece ygs ama ygs şart ne olursa olsun istersen 4 yıllık bitir ama eqer qörevin başındaysan atıyorum öqretmenlik askere qittiqinde ben burda kalmak istiyorum dersin ve sana bir form qelir doldurursun ve teğmen olarak qörevine başlarsın…

 4. ASTSUBAYLIK çok zor vallahi pişman olursunuz sonra geri bırakamıyorsunuzda geri bırakmak için yüklü miktarda para istiyorlar iyi düşünüm çok zor ilk görev yeri doğu 4 sene orada geçermi 10 sene mecburi görev ondan sonra bıraka bilirsiniz arkadaşlar son pişmanlık fayda etmiyor aynı parayı her yerde alırsınız benden size abi tavsiyesi şafak KARANLIK

 5. arkadaşlar boyum 1,60 geçen yıl mezun oldum 1993 doğumluyum..bu yıl astsubay meslek yüksek okuluna gireblyomuyuz yani..kızları lise mezunu almıyolar diye biliyordum…bilgilendirirsenz sevinirim.

 6. yorum yazan kızlara çok şaşırdım, dişardan herşey çok kolaymiş gibi geliyor ,çok sevesliler ünü formadan dolayımı acaba? hiç tavsiye etmem nişanlım astsubay aliemden bi çok kişi hiçde kolay bi meslek degil akkılı olun kızlar derimmm…

  • gamze hanım öncelkle nişanlınızla meslektaş olduğumdan dolayı ne mutlu bana ve ne mutlu bir astsubayla nişanlı olduğunuz için size. Çok zor bir iş demişsiniz galiba. Hiç saatlerce kıpırdamadan sabit bir yerde üzerinizde ağır bir yükle yakıcı ağustos sıcağı altında, asfaltın bile nerdeyse terlediği bir zeminde beklediniz mi. Veya saatlerce öğrencilere ders anlatıp o yetmiyormuş gibi bide sınav zamanları gecelere kadar sınav sorusu hazırlayıp oda yetmiyormuş gibi sınavdan kötü alan öğrenciler tarafından hayal kırıklığına uğradınız mı. Muhtemelen bunların hiç birini yaşamamışsınızdır :). ilk verdiğim örnek bir çok polis kardeşimin yaşadığı mesleki bir sıkıntı. ikinci verdiğim örnek ise o tatilerini eleştire eleştire yıllardır usanmadığımız toplumumuzun en önemli ve kutsal mesleklerinden birisi olan öğretmenleriimiz mesleki sıkıntısı. Heralde nedemek istediğimi gayet iyi anldınız diye umuyorum.

 7. arkadaşlar bu işin ünüformasına kanmayın çocuk muamelesi görmekten başka birşey deyil istifamı vercem hiç de umrumda deyil çok zor bırakın uğraşmayın hür yaşayın

  • leyla üstçavuşum mesleğinizin ne olduğunun farkında değilsiniz anladım kadarıyla. üstçavuş rütbesine gelene kadar hangi mesleği yaptığınızı öğrenemediyseniz bencede bir an önce istifanızı vermekte fayda var. Bende astsubayım ama sivilde hiç bu kadar hür değildim komutanım.

  • gerçekten zor mu o kadar ben olmayı çok istiyordum 2013 mezunu olucam çocukluğumdan beri çok istiyorum bu mesleği rica etsem ne gibi bir sorunları var

  • gerçekten zor mu o kadar ben olmayı çok istiyordum 2013 mezunu olucam çocukluğumdan beri çok istiyorum bu mesleği rica etsem ne gibi bir sorunları var yazarmısınız….

  • Astsubaylık boş iş diyen aşağılık arkadaş.Sana bi erkek gibi çok güzel şeyler söylerdim ama.Ne görev yaptığım kuruma ne de aldığım aile terbiyesine yakışmaz bu.Ayrıca burası bir sosyal paylaşım sitesi. Herşeyden ötesi ismini soy ismini yaz da bak benim gibi, bu şerefli astsubay camiasına, ordumuzun bel kemiği olan astsubaylar hakkında bu şekilde terbiyesizce şeyler yazma cürettinde bulunan seni bi tanıyalım kimmişsin. Bu bir. İkincisi Bu astsubay profiliyle bu şekilde yazı yazan arkadaşlara inanmayalam arkadaşlar.Bunlar Ya provakatör ya da vatanından milletinden haberi olmayan başı boş tiplerdir.Özellikle bayan arkadaşlar her mesleğin kendince zorluğu olduğu gibi bizim mesleğimiznde zorluğu var. Ama ne yazıkki ülkemizde insanlarımız çoğu ne yazıkki istediği sevdiği işi yapamıyor.Polislik de çok güzel bir meslek ama dediğim gibi her mesleğin bir zorluğu var bundan emin olun.Ben çok polis arkadaş gördün halinden memnun olmayan, çok samimiyim. her şeyden önce Silahlı kuvvetler ailesine katılıp şu ünüformayı giymek bile insanı onurlandırıyor ve yüceltiyor. Eğer astsubay olmayı düşünüyosanız arkadaşlar meslek anlamında iyi bir şeçim yapmışsınız.Bende bir astsubayım ve daha mesleğimin başındayım ve çok mutluyum.Hepinize şimdiden başarılar diliyorum.

   • slm. cok dorgu bir yazı yazmışınız tşk. ederim öncelikle. ben bu sene mulakatlara gircemde azcık mulakattan bassederminiz sözlü mulakattan soruları ve yapmamız gerekenler hakkında tşk.

    • orhan kardeşim sözlü mülakat işin aslında hem en zor hem en kolay tarafı. Öncelikle şunu bil genel kültürün, tarih bilgin ve coğrafya bilginin iyi seviyed olmasına fayda var. Anacak sadce bu netie sağlamıyor.mesela ben hobi olarak bağlama çalıyorum.Ben sözlü mülakatta bağlama çalıyorum dediğimde bana sen bi türkü söyle dediler bene söyledim ve geçtim. yani kendine güneinin olması ve bunu onlara göstrebilmen çok öenmli. Bilmediğn bir soru ile karşılaştığında bilmiyorum komutanım diyebil rahatlıkla. Bunun haricinde eğer bi yeteneğin vrsa ondan mutlaka bahset tanışma safhasında.başarılar kardeşim benim.

 8. Özge hanım iltifatınız için tşkrler. Tek derdim bu onurlu mesleği bir kaç kendini bilmezin yıpratmaması. Yeni bu mesleği seçmiş kardeşlerimize yanlış bilgi vermemesi. Mesela 8 mart tarihinde ASTSUBAY ismiyle bir arkadaş yazmış: Astsubaylık çok zor, İlk görev yeri doğu 4 yıl doğu da kalınır mı diye.

 9. Benim ilk görev yerim doğu ve tamamen şans işi.Çünki tüm astsubaylar ilk görev yerlerini kura usulü belirlerler.Doğu görevi kara kuvvetlerinde 2 yıl dır. meslek hayatının ileriki yıllarında tekrar iki yıl daha yapılır yani 25-30 senelik meslek hayatınızda 4 yıl doğuda kalırsınız.Zorluk kısmına gelince her mesleğin kendince bir zorluğu vardır.O ASTSUBAY arkadaş keşke sivil de ya da diğer meslekler de de çalışmış biraz pişmiş olsaydı daha iyi anlardı ne demek istediğimi.Bir Çevik kuvvet polisin saatlerce güneşin altında kıpırdamadan durduğunu ve sorsalar ne kadar zorlandığını o arkadaş bilmez.Eğer bu mesleği manevi hisslerini tadarak yaparsanız inanın hiç zorlanmazsınız.Hiç birşey olmasa bile o ünüformayı giyip sabah aynaya kendinize ayndan baktığınızda duyduğunuz gurur ve mutluluk zaten sizin yeterince motive olmanızı ve mesleğinizin yorucu olduğunu unutturacaktır.umarım tüm ASTSUBAY olmak isteyen arkadaşlar bu hissi en kısa zamanda yaşarlar.

 10. Merhaba Bilsay…
  ümit ediyorum yorumu mu okursun..
  Kardesim öncelikle meslegin ve basarin icin seni tebrik ediyorum.. senin icin ne kadar onur ve gurur vericiyse,emin ol bir türk askeri olarak senin adina ne mutlu bizlere ki önce allah sonra sizlere emanet bu vatan ve bizler…

  Simdi soracagim soru, ikiz kardesim yurt disinda egitimi tamamlamis liseyi bitirdi orada.
  ve kendisi 82 dogumlu,evli bir cocuk sahibi ayrica cifte vatandasi..

  Kardesim bu sartlar altinda astsubayliga basvurma imkani varmi? yas siniri gectimi? ve evli cocuk sahibi oldugu icin mümkün degilmi?
  bana bunlari cevaplarsan net bir sekilde,yardimci olmus olacaksin!

  Soracagim ikinci soru,bu sartlarda olanaksiz ise astsubaylik.. bir bayan olarak yine bu sartlarda jandarma komutanligi mesleginde ne gibi bir secim hakki vardir??

  Bilsay her daim Allaha emanet olun tüm TÜRK askerlerimiz..

  • kübra hanım öncellikle yorumunuzu geç cvp lıyor olduğumdan ötürü affınıza sığınıyorum. şimdi ikiz kardeşiniz olan arkadaş yaş itibarı ile zaten girmesi mümkün değil. evli çocuklu olması çok sıkıntı değil ama yaş problem olur. gelelim ikinci sorunuza jandarma komutanlığı bildiğim kadarıyla bu söyleyeceğim alımı yapmıyor ama, mesela kara kuvvetleri komutanlığı sivil memur alımı yapıyor. Mesela ben askerlik şubesinde görev yapıyorum ve her sene askerlik milli savunma bakanlığı alım yapıyor bu belki ilginizi çekebilir. iltifatınız ve dualarınız için çok tşkr ederim. umarım herşey gönlünüzce olur kübra hanım.

   • Merhaba Bilsay..

    öncelikle cevap iletin icin cok tesekkür ediyorum,inan cok sevindim acikcasi ümidim yoktu..

    Kardesim simdi sen bu yas siniri olarak polis ligi kastettin diye anliyorum ben..

    bu kara kuvvetleri sivil memur icin,daha önce yazdigim sartlar altinda ve yas olarak 30 icin bunlarin cevabini nereden alabilecegimi yazarmisin…

    ilk adimi nereden atmam gerekiyor,olumlu olumsuz cevab almam icin arti bu meslegi okumak icin nereye baasvuru yapilmasi gerekiyor.kac yil okumak gerek vesaire….

    vaktini ayirip yazarsan inan cok sevinecegim arti isimi kolaylastirmis olacaksin..

    Tesekkür ediyorum dua ile…

    • kübra hanım galiba yanlış izah ettim. Paylaştığm her bilgi assuybalık içindi polislikle ilgili herhangi bir şey söylemedim. Kız kardeşiniz anladığım kadarıyla lise mezunu ve 82 doğumlu. Eğer doğru anladıysam yazdıklarınızı bu neticeye ulaşıyorum. Şöyle ki ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULLARI adından da anlaşılacağı üzere 2 yıl süre eğitim alınan ön lisans seviyesinde, liseden sonra YGS sınavına girerek başvuru yapılan, liseden sonra en fazla 3 kere YGS sınavına giren 3 ten fazla YGS sınavına girelerin başvuru yapamadığı bir eğitim öğretim kurumu. Bu doğrultuda kız kardeşiniz lise mezunu ve 82 doğumlu olduğu için yaş itibarı ile okullara başvuru yapamaz.

    • devam ediyorum; sivil memur alımları bildiğim kadarıyla kara kuvvetleri komutanlığı tarafındanda yapılıyor ( yanılıyor olabilirim) Milli Savunm Bakanlığı tafından da alım yapılyo olabilir. Ama Şundan eminim Milli Savunma Bakanlığı her sene binlerce bay ve bayan memur alımı yapıyor. Şartlarını bilmiyor olmak ile birlikte Milli Savunma Bakanlığını arayarak yahut Ankara da yaşıyor iseniz Kızılay da Milli Savunma Bakanlığına giderseniz orada personel temin merkezinde her türlü soruya ve merakınıza cvp bulabilirsiniz. Umarım sorularınızı cevaplayabilmişimdir. Endişelenmeyin lütfen çünkü benim için çok kıymetli olan vaktimi, yine benim için çok kıymetli olan mesleğime karşı iyi bir şey yapıyor olmaktan dolayı mutluluk duyduğumdan emin olabilrsiniz. Umarım gönlünüzce olur her şey.

     • Merhaba Bilsay..

      Emegin icin tesekkür ediyorum,sanirim gercekten son pismanlik fayda etmiyor 🙁

      kara kuvvetlerine mail gönderdim aldigim cevab da yas konusunda olumsuz bakiyor…

      Allaha emanet olun….

 11. merhaba bılsay ben özlem pau moda tasarım bolumunde okuorum ıkı yıllık bu sene son senem 93 dogumluyum bende astsubay olabılırmıyım ogrenmek ıstıorum cevap yazarsan sevınırım sımdıden tesekurler… 🙂

  • özlem kardeşim yaşınla ilgili bir sıkıntı yok.bu sene açılacak sınavlara başvuru yapabilirsin. ancak özlemcim şu konuda sana kesin birşey söyleyemeyeceğim. Okuduğun bölüm itibari ile ilgili problem olabilir. Bunu öğrenmen için ne yapabilirsin mesela.Bence kara kuvvetleri komutanlığının numarasını al internetten sonra arayıp çıkan bayana personel temin mekezine bağlanmak istediğni söle.Orda tüm sorularına cvp bulabilisin.

 12. Herkese merhaba, Ön Kayıt Başvurusunu yaptım. K.K Astsubay MYO-Teknik Bölümler’e uyuyormuş şartlarım. Buna göre sayısal puanlarım mı esas alınacak yoksa en yüksek YGS puanım mı ? En yüksek puanım YGS 3 olacak o’da ; 250-255 civarında gelecek ortalama. Şansım nedir ?
  Bu iki soruma cevap verecek bir arkadaş olursa gerçekten çok sevinirim.

 13. bn oncelıkle sok oldugumu bıldırmek ıstıyorum bayanlara yok dıyolardı cok sevındım gercekten cok sevındım ama bılgı ıstıyorum nasıl basvurucaz ınternetten mı basvurucaz en fazla takmınen puan kac olur lutfen cevaplasın bırı…

 14. mbr liseden 2007 de mezun oldum.lise mezunu olarak astsubay olablr miyim.ayrıca açıköğrtm iktisat ikinci sınıf öğrencsyim.lisans eğitimime devm ediyorum yalnız önlisans diplomamıda henüz almadım..bn nasıl astsuby olabilirim.yardmcı olursanız çoook sevinirm.saygılar

 15. ben 17 yaşındayım bu sene okul bittii başvurdum ygs den 290 aldım tm puanı istiyo mülakata cagrıldım ama ben lys bilmiyom hic fazla puan cıkaramam taş catlasın 220 filan olur astsubay biriii havada okuyo ben lys ye girmeden gittim dedi lys den diyolarki 290 puan gerekyo minimum sitede 2011 de böle olmuş dogrumu bilgi verimisniz girenler lys den kac puan cıkardı bunuda sorem lutfennn acıll bilgiiiii

 16. ben 17 yaşındayım bu sene okul bittii başvurdum ygs den 290 aldım tm puanı istiyo mülakata cagrıldım ama ben lys bilmiyom hic fazla puan cıkaramam taş catlasın 220 filan olur astsubay biriii havada okuyo ben lys ye girmeden gittim dedi lys den diyolarki 290 puan gerekyo minimum sitede 2011 de böle olmuş dogrumu bilgi verimisniz girenler lys den kac puan cıkardı bunuda sorem lutfenn

 17. kızlar biz ne anlarız askerlikten o erkek işidir nedende zaman geçtikçe BİZ ERKEKLERE ÖZENİYORUZ ERKEK PANTOLON GİYER HEMEN BİZDE GİYDİK ŞABKA TAKAR AYNEN BİZDE ASKERE GİDER KEŞKE BENDE GİTSEM NE OLUYOR BU GENÇLİĞE BU ÖZENME DE NE ALLAH HERKESİN GÖREVİNİ AYRI VERMİŞ BIRAKIN ŞUÖZENMEYİ KIZLAR HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN

 18. selam arkadaşlar ben havacı astsubyım yeni mezunum bu meslek çok kutsal ve onurlu bi meslek herkese öneririm bayan arkadaşlarda girmek istiyorlar girin hiç bi şekilde korkmayın

 19. merhaba arkadaşlar çok uzun bi araştırma sonucunda size yazıyorum ama hiç bir sonuca ulaşamdım bana yardım edermısınız bundan 2 yıl önce erkek arkadaşım bana zorla sahip oldu 18 hiç bir tutanak yada ceza almadı çünkü kimseye söyleyemedm bakirelik astsubaylıkta sorun olurmu yardım edin

 20. selam bilsay ben kkk astsubay işletme ve teknik okulları kazandım bir bayan olarak hangisini tercih etmemi tavsiye ediyorsunuz bide hemn cevap yazarsanız sevinirim lütfen yardım edin 20 temmuzda mülakatım var 2seçim sınavım var daha doğrusu

 21. k.k astsubaylık mülakalrında sınava gircekmiyiz orda? sadece bedeni yeterlilik ve sözlü mulakatlarınamı gircez? bunun sıralamaasını bilen var yazabilir mi klütfen. asil olarak secildim diyelim ondan sonra ki süreç ne olcak

 22. üniversite mezunuyum öğretmen olucam yakında.ama ben asker olmak istiyorum.beni savaşa gönderseler keşke vatan için savaşsam ama bayanlar asker olamıyor.üniv.mezunlarına böyle bir şans varmı bilgisi olan varsa lütfen yazsın.astsubay subay olabilrmym.

 23. ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE KENDİNİ ” BİLSAY” DİYE TANITAN VE 17 MAYIS TARİHİNDE BENİM ADIMA; KIZLARA ERKEKLERE ÖZENMEYİN NOLUYOR BU GENÇLİĞE KONU İÇERİKLİ YAZI YAZAN ARKADAŞI KINIYOR BU ŞAHSIN BEN OLMADIĞINI HEPİNİZE BİLDİRİYORUM.

 24. DİCLE arkadaşım ben yönetim bölümünü seçmeni tavsiye ederim. zaten bildiğim kadarıyla bayan arkadaşları genelikle ” PERSONEL” sınıfına seçiyorlar. teknik bölümler biraz daha ağır işler diye dünüyorum. Öyle sanıyorm ki bir bayan olarak TIRTIRLI ARAÇ TEKNİSYENİ olmak pek ilginizi çekmez. 🙂

 25. SAMARA hanım subay olma imkanınızda var assubay olma imkanınızda. ancak okuduğunuz bölümün silahlı kuvvetlerin aradığı branşta olması önemli. onu belirtirseniz belki daha fazla yardımcı olabirim.

 26. BERİL hanım öncelikle hayatta herşey insanlar için bunu hiç bir zaman unutmamanızı tavsiye ederim size. bildiğim kadarıyla astsubaylık alımlarında o bahsettiğniz hususa bakıyorlar. Çünki erkeklerde de sıkı bir muayene yapılıyor o konuda. Ama emin değilim hamilelik kısmını araştırıyorlar ancak o bahsettiğiniz husustan emin değilim.

 27. GİZEM hanım ben 2008 yılında okula girdiğimde öss sınavı hariç baka bir sınava tabi tutulmadım. Şu anda da böyle olduğunu düşünüyorm. Mülakatlarda tekrar bir ssınava tabi olmayacaksıız. İlk etapta spor mülakatı daha sonra elenmezseniz şayet sözlü mülakat eğer gene elenmezseniz sağlık mülakatına gireceksiniz.

 28. asil olarak seçlirseniz size belirtilen tarihte gidersiniz ve intibah eğitimi denilen yaklaşık1 ay süre eğitime tabi olursunuz. Yedek olursanız ki ben yedek 94 ‘üm intibah eğitimine dayanamayalar ya da umduğunu bulamaynların yerine telefonla çağrılırsınız. yedek olmak daha güzel ama riskli çünki; asil gidenler den daha az intabah eğitimi yapmış oluyrsunuz. 🙂

 29. bilsay abi ben lise son öğrencisiyim polis olmayı çok istiyordum fakat artık astsubay olmayı canı gönülden istiyorum lisem bitince sınavlara hemen girebilir miyim? Ya da şunu sorayım bayanlar için asgari boy 1.58 diye biliyorum ama en az 1.64 olmalıymış fakat benim boyum 1.61 bundan dolayı umudum kırılıyor ne yapmalıyım gerçekten bu meslekte yer almayı çok istiyorum cevap verirseniz çok sevinirim 🙂

 30. merhabalar ben heyecanliiyim çünkü küçüklüğümden beri. isteğim işinde başarili TSK ne bağli onurlu bir meslek. ve ben buna hak kazandim çok mutluyum kazanan bütün arkadaşlari kutluyor ve sonunda. güzellikle bitmesini diliyorum:)

 31. cansu kardeşim 2 meslek te birbirinen güzel. Tebrk ederim seni öncelikle. lise itince sınavlara girebilirsin hemen. boy olayına kafanı takma gerekise birazcık topuklarını kaldırırsın çaktırmadan olmazmı. Bece olur. çok önemli değil sen yeter ki geri kalanı hallet tamam. Umarım kazanırsın kardeşim benim.

 32. Bilsay abla komutanım demek istiyorum sana 🙂 bana da astsubaylıkta ne yapacaksın diyenler oldu ama hepsinede tek bi cevap verdim askerlik kadar onurlu bir meslek yoktur seninle düşüncelerimiz çok uyuşuyor seni örnek seçtim kendime başvurdum 21 temmuzda mülakata gideceğim ygs puanım 240 ama spor ve kondisyonda çok iyiyim çok azimliyim zaten 4 yıl basketbol yaz okuluna gitmiştim kas yapım çok iyi durumda astsubay olmak istiyorum çünkü ben aşık oldum bu mesleğe ygs puanından eleme olmaz demii sporu iyi yaparsam en çok bundan korkuyorum normalde başarılı biriyim ama sınavda yolunda gitmeyen şeyler oldu bu konuda yardımcı olursanız sevinirim çünkü canı gönülden istiyorum ve çalışıyorum tüm azmimle 🙂

 33. öncelikle kıymet kardeşim, benim gibi delikanlılar diyarından kopmuş gelmiş bir erkeği abla dediğn için teşekkür ederiim. Hani derler ya kavgada bile söylenmez bu söz tam onu yaptın sende .):):) ama bu kadar yorgunluğumun üzerine bana bütün sosyal medyanın önünde BİLSAY ABLA diyerek gülümsettiğin için sana ayrıca teşekkür ederim.:) şu anda bu yazıyı gece saat 01:30 da yazıyrum mutlaka soruna cvp atarım yarın. Tekrar görüşmk üzere KIYMET ABİ. 🙂

 34. çok özür dilerim gerçekten çok çok özür dilerimm 🙁 ya bana biraz bayan ismi gibi geldi bide kızları falanda bilgilendirince hiç dikkat etmemişim zaten antremandan gelince yazmıştım yorgunluk başa bela çok özür dilerim bilsay ABİ 🙂 umarım affedilmişimdir cevabını bekliyorum

 35. merhaba. benim gözlrim 2 derece miyop lens kullanıyorum. bunun dışında sağlık boy kilo ygs puanı vs. sorunum yok. gözden direkt elenir mitim. yoksa yine de başvuryım mı sizce?

 36. merhaba. benim gözlerim 2 derece miyop lens kullanıyorum. bunun dışında sağlık, boy, kilo, ygs puanı vs. sorunum yok. sizce gözlerden dolayı direkt elenir miyim yoksa yine de başvurmalı mıyım?

 37. merhaba mülakatlarda zorluyorlar mi özellikle sözlü mülakatta ve boy-kilo konusunda sinav kaç gün sürecek. asil ve yedek listenin aciklanmasi ne kadar sürer bi de ben sivil lise yani düzlise mezunuym kazanirsak tam olarak kaç yil okuyacağiz. kariştiriyorum bir yerde 2 yil. diğer yerde 4 yil yaziyor anlayamadim bilgilendiriseniz sevinirim. simdiden teşekkür ederim

 38. BİLSAY ABİ ben ticaret meslek lise son sınıf öğrencisiyİm bilgisayar bölümü okuyorum. Askeriyeye girmek istiyorum ama nasıl olacağını bilmiyorum sitelere baktım pek birşey anlamadım bizim bölümü alıyorlar mı yardımcı olabilirsen sevinirim

 39. yaa ben hava teknik okullarına girdim başvuru yaptım yani ve geldide fakat sınav bugündü ve geç kaldım galiba bugün sabah saat 7deydi napmalıyım hemen cevap yazın lütfen:s buraya mesej atarsanız sevinririm acil napmam gerektigini bilmem gerekiyo:s lütfen arkadaşlar yardımcı olun:S

 40. KIYMET kardeşim öncelikle rica ederim. YGS puanı bizim zamanımız da öss puanı olduğu için çok bi bilgi sahibi olduğumu söyleyemem ama puanının iyi olduğunu düşünüyorum. Sporunun iyi olması çok güzel askeri okulda yoğun bir spor hayatın olacaktır. kondisyonunun olması senin için büyük avantaj. ve spor mülülkatlarında 2. bir avantaj da olacaktır sana emin olabilirsin. Bana abla diyen birisiyle nasıl meslektaş olacağım bilmiyorum ama 🙂 ümit ederim ki kazanırsın. Sana şimdiden başarılar diliyorum kardeşim.

 41. Nebil arkadaşım okuduğun bölüm astsubay meslek yüksek okullarının aldığı bir bölüm olarak biliyorum. http://www.kkk.tsk.tr/ bu siteyi takip edersen ve iltişim noktaları ile irtibata geçersen sana ne zaman başvuracağını hangi bölümleri aldıklarını her şeyi söyleyeceklerdir kardeşim.Başarılar

 42. MÜZEYYEN kardeşim. mülakatlarda zorlamıyorlar aslında ama şansın yaver gitmesinde fayda var. Genel kültür, Tarih, Coğrafya gibi konulardan muhatap oluyorsun. Boy kilo meselesine çok takma eğer bariz bir problem yok ise. Mülakatlar 3-4 gün sürebilir çünki sağlık mülakatı biraz yorucu ve uzun geçiyor. Eskiden sadece üni. mezunlarını alıp 6 ay eğitim veriyorlardır artık liseden sonrada bayanlara hak tanıdılar onun için kazanırsan 2 yıl ön lisans seviyesinde öğrenim göreceksin kardeşim. Bu arada bilmeyen arkadaşlara duyurulu ” KARA KUVVETLERİ ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU AYNI ZAMANDA YÖK MÜFREDATINI DA DAHİL ETTİĞİ İÇİN EĞİTİM ÖĞRETİME HEM ASKERİ YÜKSEK OKUL HEMDE İŞLETME ÖN LİSANS MEZUNU OLUYORSUNUZ BİTİRDİĞİNİZDE. Ben mesela okul bittikten sonra aöf den devam ettim şimdi 3. sınıf işletme bölümüne devam ediyorum. Başarılar kardeşim

 43. bilsay abi bayanlarda ön sağlık muayenesinde bayanların bekaret zarına baktıklarını duymuştum. bakire olmayanları almıyorlarmış. bir bayan olarak kara harp okulunu arayıp böyle birşeyi soramıyorum. bu çok aşağılayıcı bir durum. benim için öğrenirseniz size minnet duyarım şimdiden çok teşekkürler. yardımcı olursanız çok sevinirim.

 44. Bilsay abı benimde 21 temmuzda sınavm var ve subay olmayı cok istiyorum ygs den en yüksek puanım 256 sence bu yeterli mi asil yedek seçimlerinde? Ve benim spordan korkum yok kondisyonum iyi boyumda 1.70 zaten fakat ben saglıktan korkuyorum çünkü kilo vermemden dolayı vücudumda çatlaklar filan olustu sence bu sorun olur mu? Lutfn bir cevap atın

 45. Bilsay abi çok yoğun antrenmanlarım gerçekten kondisyon çalışıyorum düzenli her gün 3km koşum falan oluyor o anki bi yorgunlukla yazdım tekrardan özür dilerim senden 🙂 merak etme çok iyi meslektaş oluruz çünkü fikirlerimiz aynı teşekkür ederim bilgilerinle bizleri aydınlattığın için 🙂

 46. seda arkadaşım tabiki bilgilendiririm 🙂 800m koşu , mekik , durarak uzun atlama , barfikste açık tutuşta bekleme , basketbol topu fırlatma bunlar var sadece inşallah kazanırız ikimizde bende çok istiyorum başarılar kardeşim 😉

 47. BİLSAY ABİ çok teşekkür ederim yardımların için bende çok istiyorum her arkadaşım gibi seninle aynı mesleği paylaşmayı hoşçakalın 🙂

 48. sedacım mekik sayısına göre barfikste ellerimizi açık ayaklarımız yere değmeden asılı kalacağız çok basit barfiks beklersin yani öyle bekleyeceğiz 😉 barfiksten korkma mekiğide çekersin inşallah kendinden emin ol yeter hepimiz başarılı oluruz inşallah

 49. ben çok istiyorum sende istiyorsun belli sana ve bilmeyen diğer arkadaşlarımıza yardımcı olduysam ne mutlu bana inşallah hepimiz başarılı oluruz 🙂

 50. slm arkadaşlar ben iki yıllık kimya teknolojisi mezunuyum ve astsubay olmak istiyorum ama bi kaç sorum olacak lütfen yardımcı olurmusunuz 1. evliyim ve bir oğlum var bu konuda sıkıntı olurmu 2.de kolumda küçük bi faça var cahilliğin izi diyelim 🙁 çok pişmanım ama iş işten geçti bu sorun olurmu lütfen cevap bekliyorum herkesin hakkında hayırlısı

 51. gerçekten evliler alınmıyormu ya:( nedenki acaba bu konuda kesin bilgisi olan varsa yazsın lütfeeeeeen ayrıca cevap verdiğin için teşekkür ederim adaşım

 52. AYŞE arkadşaım ben koşuyu 800 diye biliyorum ama 400 diyenlerde var sen kendine göre yap birşeyler çünkü bir yıl bir yılı tutmuyo mülakatlarda farklılıklar oluyormuş kendine güven yeter gerisini boşver 😉 bu arada yazını yeni fark ettim k.bakma geç yazdım biraz

 53. Kıymet arkadasım vala ben siteden baktım ole yazıyordu. Bu arada barfiks tutunma yapılck ya kaç dk kalmamız lazm blyr msn? Bu arada senı tanımyrm ama icim ısındı sana ins meslektas oluruz 🙂

 54. Arkadaslar simdi ben hem hava hemde karanın mülakatlarına katılmak istiyorum.beni 14 temmuz da ankarada mülakatlara katıldığımda ikisinide halletmiş olcam mı bu konuda bana birisi bilgi verirse çok sevinirim

 55. meraba arkadaşlar bnde 21 temmuzda ankarada astsubaylık mülakatlarına giricem yaşım 18 boyum 1.64 boy yeterli olur mu acaba bilginiz var mı ? birde spor çok zor oluyor diyorlar doğru mu acaba 800 metre mi koşucaz ?

 56. BİLSAY ABİ TEŞEKKÜR EDERİM SAĞOLASIN MESLEĞİNİ HAKKIYLA YERİNE GETİRDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM SİZLERİN ARASINA KATILMAM DİLEĞİYLE…

 57. ayşecim antrenörüm söyledi bana onun dediklerini yazdım sizleri bilgilendirmek amaçlı canım farklı şeyler olsada yaparım zaten sporla 6 yıldır iç içeyim 2 dk. dediğine göre sende yapabiliyorsun demekki 🙂 ankaraya gidiyorum ben yarın canım nete giremeye bilirim soruların olursa cevap yazamayabilirim bilgin olsun canım umarım karşılaşırız orada 😉 inşallah meslektaş oluruz başarılar…

 58. 21 temmuzda bütün arkadaşlara başarılar diliyorum herşey gönlünüzce olsun darısı başıma ve tüm isteyenlere bu arada bilsay abiiiiiiii duy artık sesimi ya nerdesin allah aşkına

 59. bilsay önceliklee yazdıkların çok güzel şeyler baştan sonra hepsini okudum .bende aynı şekilde dşünüyoruum .benim bi sorum olcak üni. 2 sınıfım ve muhasebe okuyorum ,girebilme şansım var mı (bölümümden dolayı )bide benim kilo sorunum var yani eksiğim var şansım var mı sencee .şimdiden çok tşk ederim 🙂

 60. benm işletme ve teknık bolumlerı oluyor 21 temmuzdada mulakat tarıhım bana mulakat hakkında bıraz bılgı verımısınz bıde mulakt sonrası bı sınav olacakmı? bıde kac kız alıncak bunların cevabına ıhtıyacım var lutfen yardımcı olun

 61. arkadaşlar hepinizden çok özür dilerim öncelikle cevp yazamadığım için. Ama subay assubay tayin dönemi olduğu için ve bende tayin olduğum için biraz sıkıntı oldu nete girmek bu sebepten yazamadım. Mülakatlarınız da hepinize başarılar dilerim kardeşlerim. Allah hepinizin yardımcısı olsun Şerefli Türk Ordusunun birer aile ferdi olarak sizleri de meseleğimiz de görmek ümidiyle şimdiden hepinize başarılar diliyorum

  • size gerçekten hemen ulasmam lazım.. sizden ögreneceğim cok şey var komutanım 🙂 yasım kücük 11.sınıftayım sınava daha var ama zaman göz kapatıp acana kadar geciyor malesef sosyal ağlardan size ulasabilirsem gerçekten cok sevinecegim soracagım ve ögrenmek istedigim cok şey var ama internetten yeterince ögrenemiyorum.. ee askerlikten vazgecmeye asla niyetim yok zaten. bu yüzden size gerçekten ulasmam gerek.. 🙂 lütfeeen şu masum küçük kardeşinize acıyııın 😀

 62. Bilsay abi mrb..
  Ben sağlık meslek lisesi öğrencisiyim..Mezun olduktan sonra bayan astsubaylık için başvuru yapmak istiyorum..Okulumun sorun yaratabileceğini duydum..Böyle bir şey var mı? Okulum başvuru konusunda sıkıntı yaratır mı ? bana bilgi verirsen çook sevinirim…

 63. peki son bir şey daha sormak istiyorum 2 yıllık myo mezunları bayanların sözleşmeli astsubaylığa başvuruda bulunabildiğini duydum..bu önlisans bölümlerinde sağlık meslek lisesi proğramlarıda bulunuyor mu bu konuda bilgin varsa benimle paylaşırsan çok sevinirm..

 64. MERHABA BİLSAY ABİİİ.YORUMLARA CVP VERMEN SÜPER BAK İYİ OKUMUŞUM DEMİ ABİ DİYORUM:)))SANA SORUM OLACAK SAGLIK KURALLARI NASIL?AYAGIMDA 2 KERE AMALİYAT OLDUM.BİR SORUM OLUR MU?

 65. yaren: 2 yıllık önlisans oku ASTASAK[6ay] eğitimle astsubay olabilirsin 25 yaşına kdr vaktin var.. yalnız burada 50 soruluk sınavına tabi tutulacaksın 🙂

 66. 1995 doğumluyum 2013 te ünüversite sınavlarına giricem öncelikli hedefim hava harb okulu ama astsubaylığıda düşünüyorum daha doğrusu asker olmak istiyorum rütbe benim için önemli değil babam piyade uzman çavuş onun meseğini yürütmek benim için onur olucak.türk kadını cephe gerisinde savaştığı gibi cephedede savaşa bilir.ben sadece kaç kişi alıncağını merak ediyorum

 67. asıllar yedekler mülakattan ne zman sonra acıklanıyor …. ve nerden ögrenebiliriz …onların bize ulaşmasını mı bekleyecegiz …yoksa biz mi gidecegiz..allah rızası için bi yardımcı olun

 68. arkadşlar astsubaylığa girdin ve yedekte 1882. sıradayım biraz tereddüt içindeyim bana gelmez diye geçen sene kaç kişi yedekten aldı bi bilginiz var mı ? daha doğrusu banada sıra gelir mi.? Bu mesleği çokkk istiyoruM..

 69. slm arkadaşlar LÜTFEN YARDIMCI OLUN ben iki yıllık kimya teknolojisi mezunuyum ve astsubay olmak istiyorum ama bi kaç sorum olacak lütfen yardımcı olurmusunuz 1. evliyim ve bir oğlum var bu konuda sıkıntı olurmu 2.de kolumda küçük bi faça var cahilliğin izi diyelim çok pişmanım ama iş işten geçti bu sorun olurmu lütfen cevap bekliyorum herkesin hakkında hayırlısı

 70. Astsubay meslek yüksek okulu nerede var ? ayrıca bayanlar teknik bölüme girebiliyor mu çünkü meslek lisesi öğrencisiyim orada daha başarılı olabilirim diye düşünüyorum ?.

 71. bilsay abi
  ben düz, lise 3.sınıftayım astsubay olmayı çok istiyorum
  hıç bi sağlık sorunum yok mulakatları gececegıme emınım ama duz lıse oldugum için sorun olurmu bılmıyorum alanım ™
  cevap verirsen sevinirim

 72. acıl yardımm ?
  ben bilişim teknolojileri bılumnde okuyorum deniz astsubaylıgı bu bölumden alım yapıyormus fakat gider bolumlerde kara- jandarma bunlarda meslek lisesi mezunlarını alıyormu bir bılgınız varmı yardımcı olursanız cok sevincegm tskkurler

 73. bir bayan olarak hayatımın hem en güzel günü hem de en yorucu günüydü.Yakışıklı subaylar yakışıklı arkadaşlar ekşınlı mülakat günleri yorucu ve zorlayıcı bekleyişler saatler…VE yüzde 25 intihara meyillilikten elenme…yine de iyi hatırlicam.

 74. Meraba arkadaşlar bi sorum olucaktı. Ben bu sene düz lise mezunu oldum önümüzdeki yıl astsubaylığa başvurmak istiyorum acaba bayanları alıyorlarmı bu konuda net bir bilginiz varmı? Şimdiden teşkkürler..

 75. mrhb arkadaşlar benim size bir sorum olacak ben anadolu tic.mes.lis.anadolu iletişim bölümü gaztcilik okuyorum lise 2 deyim 16 yaşındayım ama liseden sonra askeri sınavlara girbilirmiyim acaba ???

 76. ben tıcaret meslek lısesı buro yonetım bolumu ogrencısıyım boyum 1 70 kılom 53 hıc bır leke yok ve taekwondocuyum astsubaylıgı cook ıstıyorum ama gozluk var 🙁 sol 75 sag 50 bır aydır kullanıorum daha sorun olur mu ? cvp verın lutfen gozluk herseyı bozduu .s hayalım haytım soz konusuu

 77. merhaba 1989 doğumluyum lise mezunuyum astsubay olmak istiyorum 2013 öss sınawına girip 2 yıl okusam yaş sorunu olurmu yani olabilirmiyim? lütfen yardım edin..

 78. İyi günler arkadaslar. Liseyi imam hatipte okudum 94lüyüm assubaylik icin imam hatip sorun olur mu ? Birde gözde lens var ön saglıkta anlasılır mı tesekkurler

 79. İyi günler arkadaşlar. Liseyi imam hatipte okudum.94lüyüm assubaylık için imam hatip sorun olur mu? Birde gözde lens var ön sağlıkta anlaşılır mı tesekkürler

 80. Bilsay komutanım ben bu yıl düz lise mezunu olucağım bu yıl ve bu mesleği çok istiyorumm kendime güvenim tam, mersinde yaşıyorum 2006 da koşuda mersin 1. si oldum ve buna benzer başarılarım da var resim alanında yeteneğim var ve bunlar mülakatta geçmemi sağlayabilir mi, hava deniz ve kara meslek yüksek okulları için ygs ye gireceğiz en az 190 puanmış onu da anladım, puan yettikkten sonra lys ye girmek şartmı? yada hem ygs hem lys puan ortalaması mı dikkate alınıyor? acilll cevap verirseniz çok sevinirim..

 81. Lütfen buna kesin bı cevap verın , bayanlarda boy sınırı 1.58 dıye gecıyo ınternette erkeklerde 1.64. Ama bazı sıtelerde ıse bayanlar 1.64 dıye geçiyo. Doğrusu hangısı acaba?

 82. Bende astsubay olmak istiyorum… biraz bilgi almam gerek araştırdım bence cok yüce bir meslek.
  ama meslek lisesi mezunu olacağım hareketlerim hızlı ve çevik. hızlı koşuyorum spor yapıyorum. bunlar mulakatta işime yarar mı. Şu mesleğe sahip olmak için canımı bile veririm vatanımın bayrağını varsın benım kanım da dalgalandırsın.. BİLSAY komutanım biraz bana yardım edin LÜTFEN AKIL VERIN BANA İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKUR EDERİM

 83. ygs den ortlama 240-260 geliyor.boy 185-kilo 90 1 yıldır vücut geliştirme sporu yapıyorum.barfix rahat 30 nizami.mekik:0rtalama 300-500 şınav saymadım.internet üzerinden başvurumu yaptım..karakuvvetleri ve jandarmaya .Pmyo için taban puanının açıklanmasını bekliyorum her şeyin hayırlısı…

 84. bi sene imamhatipte okudum daha sonra meslek lisesine geçtim ve burdan mezun oldum öğrenim belgesine imam hatipi yazarsam bi sorun olurmu yada yazmazsam anlaşılırmı?

 85. bbilsay abla. ben imam hatip okuyorum. daha 3, senem. şimdiden subay olmak istiyorum. sana aanlatamam içimdekileri. ben gerçekten vatanım için ölmekten başka bir şey istemiyorum. dünyaya kkevser olarak gelip kevser olarak gitmek istemiyorum. yani öldüğümde hatırlanmak istiyorum. bbilsay abla benden subay olur mu ?

 86. merhaba ben suan meslek lisesi öğrencisiyim kara harp okuluna yada kara kuvvetleri astsubay meslek yüksek okuluna girebiliyor muyum bana bilgi verir misiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın