1. Anasayfa
 2. Gündem

2016 Yılı Jandarma Bayan Sözleşmeli Astsubay Alımı

2016 Yılı Jandarma Bayan Sözleşmeli Astsubay Alımı
3

Jandarma Genel Komutanlığı, 2016 yılı için BAYAN/KADIN astsubay alımlarını duyurdu. Düzenli olarak her yıl SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY alımı yapan Genel Komutanlık, bu sene boyda sürpriz bir açılım yaptı.

Hayatına askeri personel olarak devam etmek isteyen bayanların, dört gözle beklediği bir haber olan BAYAN ASTSUBAY ALIMI bu sene Jandarma Genel Komutanlığı tarafından duyuruldu.

Jandarma Genel Komutanlığı, 2016 Yılı Sözleşmeli Bayan Astsubay Alımları için klavuzu da yayınladı. Bu klavuz kapsamında öncelikle,

Başvuruların başlaması :  09 Şubat 2016  

Başvuruların sona ermesi:  29 Şubat 2016  

Yazılı sınav:  09-10 Nisan 2016 

 Ön Sağlık Muayene, Fiziki Kabiliyet Değerlendirme Testi (FKDT) ve Mülakat:  25 Nisan-13 Mayıs 2016 

Sağlık raporu alma süreci   : Haziran- Temmuz 2016Astsubay olmak isteyen bayanların/kadınların öncelikle ön lisans veya lisans okuyor/mezunu olmak zorundalar. Ayrıca 2016 yılı Ağustos ayı içerisinde mezun olmaları gerekmektedir. Yani ön lisans okuyanların 2.sınıfta, lisans okuyanların ise 4.sınıfta olmaları ve Ağustos 2016 yılı içerisinde mezun olmaları gerekmektedir. Yani lise ve dengi mezunları bu alımlara katılamazlar.

Yaş Yönetmeliği

Ön lisans mezunları için, 01 Ocak 1992 yılı ve sonrası doğumlular için (24 yaşını doldurmamak.)
Lisans okuyanlar/mezunları için, 01 Ocak 1989 yılı ve sonrası doğumlular için (27 yaşını bitirmemiş olmak) geçerlidir.

Alımlar için boy, en az 160 cm olmalıdır. Boy uzunluğu çıplak ayak ve eşofman ile ölçülür.

Sağlık Yönetmeliği

TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde belirtilen hükümler esas olmak üzere; genel vücut yapısı, ağız, çene ve diş yapısı düzgün olmak. Frengi, kellik, yüzünde fazla miktarda çiçek bozukluğu, çıban ve yanık izleri, vücudunda dövme, konuşmasında pelteklik, tutukluk, kekemelik, ayaklarında düztabanlık ve gözünde şaşılık, renk körlüğü, sürekli ilaç kullanmayı gerektiren herhangi bir rahatsızlığı vb. diğer sağlık kusurları bulunmamak.

2016 yılı Jandarma Bayan Astsubaylığına Başvuru Başlangıç ve Bitiş Tarihleri:

Başvurular, 09 Şubat 2016 tarihine başlar, 29 Şubat 2016 tarihinde biter. Başvurular  www.jandarma.tsk.tr  sitesinde  Personel/Öğrenci Alımı sayfasından yapılacaktır.

Dikkat:

İnternetten başvuru işlemleri 29 Şubat 2016 tarihinde saat 17.00’de sona erecektir. Başvurunuzu tamamladıktan sonra mutlaka yazıcıdan çıktısını alınız. Başvurular tamamlandıktan sonra internetten yapılacak sınava çağrı duyurusunda ismini göremeyen ancak internetten başvuru yaptığını iddia eden adayların, bir hak iddia edebilmeleri için başvuru yapıldığına ilişkin yazıcı çıktısını şahsen beyan etmeleri gerekmektedir.

JANDARMA EĞİTİM/JANDARMA OKULLAR KOMUTANLIĞINA ULAŞIM

 1. Ulus (Dışkapı-ANKARA) : Bu bölgeden, Ulus-İncek hattında çalışan minibüsler ile gelinebilir. Minibüslerin ilk kalkış durağı Bentderesi dolmuş duraklarıdır. Minibüsler; buradan hareketle Dışkapı, Etlik Kavşağı, İskitler, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü önü, AŞTİ, Konya Yolu, Or-An Kavşağı, İncek Bulvarı güzergâhını takip ederek Jandarma Eğitim/Okullar Komutanlığı önünden geçmektedir. b. Kızılay (Güvenpark Önü-ANKARA) : Fevziye (194 numaralı otobüs), Tulumtaş (192 numaralı otobüs), Taşpınar( 191 numaralı otobüs) istikametlerine giden EGO otobüsleri ile ulaşılabilir.   DİKKAT!  Jandarma Okullar Komutanlığına; sınav, kayıt kabul vb. için gelen adaylar; sadece İncek Bulvarı üzerinde bulunan Jandarma Eğitim Komutanlığı 1 Numaralı Nizamiyeden içeri alınacaklardır. Diğer nizamiyelere gelen adaylar kışlaya alınmayacaklardır.

İLETİŞİM

Adayların, Sözleşmeli Astsubay başvuru faaliyetleri danışma adresi ve telefon numaraları:    Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı Anıttepe Korgeneral Naci Tınaz Kışlası 06100 Anıttepe / ANKARA’dır.

Tel.:   312 456 3636         Telefon numaraları hafta içi 09.00 – 17.30 saatleri arasında aranabilir.

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. ben kapalı bir bayanım kapalılar astsubaylıga alınıyormu

 2. That saves me. Thanks for being so sesebiln!

 3. Arkadaşım 27 eylülde 2016 da bayan astsubay lığa başvurusu yaptı ne zaman açıklanacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir