Silvar Barajında Bulunan Askere Saldırı

0
385

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde bulunan ve hala yapımı süren Silvar Barajında güvenlik hizmeti sağlayan Jandarmaya, PKK’lı teröristler tarafından el yapımı bomba ile saldırı yapıldı.

saldiri

PKK’lı teröristler tarafından yol kenarına döşenen el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlendi. Bu saldırılarda hafif hasar gören askeri zırhlı araçta yaralanan veya ölen personel olmadı. GAP projesi kapsamında çalışmalara devam edilirken Atatürk Barajından sonra ülkemizin en büyük 2. sulama barajı olacak olan Silvan Barajı, 2 milyon 350 bin dekar alan üzerine kurulmuş ve bitimiyle beraber 318 bin kişiye iş imkanı sağlayacaktır.

Yapılan açıklama ise “Bu sabah 10 gibi yapılan saldırı sonucunda zırhlı araç hafif bir hasar almış ve herhangi bir can kaybı veya yaralanmadığı. Olay anından itibaren bölgeye takviye güvenlik personeli gönderilerek etrafın emniyeti alınmıştır” şeklinde oldu.

Bölgede çalışan tüm güvenlik personellerine ve bu vatan için canını vermeye hazır vatandaşlarımıza sabırlı olmalarını ve yüce RAB’den sağlıklarının devamını diliyoruz.

Astsubay.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz