Kato Dağ’ında 26 PKKlı Gebertildi

Kısa bir süre 10 şehit verdiğimiz Beytüşşebbap ilçesine yapılan hava destekli operasyonda 26 terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi.

3 Eylül gecesi Şırnak’ın Beytüşşebap ilçe merkezindeki askeri birlik ve kamu binalarına saldıran teröristler 10 askerimizi şehit etmişti. Saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü üyelerini etkisiz hale getirmek amacıyla Irak sınırındaki 23. Sınır Tümen’in koordinesiyle başlayan operasyona jandarma özel harekat timleri ve polis özel harekat timleri destek verdi.

5 günlük operasyonun bitmesiyle 26 teröristin etkisiz hale getirildiği Valilik tarafından açıklandı.

Valilikten yapılan açıklama da: “Terör örgütü bölge halkını, kamu görevlilerini ve güvenlik güçlerini hedef almaktadır. Beytüşşebap bölgesinde vatandaşların yayla ve meralarda huzurlu bir şekilde dolaşmasına, bölgenin gelişmesine ve refahın artmasına engel olmaya çalışmaktadır. Yaylada rızkının peşinde olanları kalkan olarak kullanıp, ateşin içinde bırakmaktadır. Teröristlerin saldırısı sonucunda vatandaşlarımızın gördüğü zararı gidermek amacı ile olayın hemen ardından Valiliğimiz zarar tespit çalışmalarını başlatmıştır.Halkımızın değerlerinin düşmanı fitne odakları tarafından kullanılan çetelere yönelik operasyonlara kararlılıkla devam edilecektir.”

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın