Türk Askerleri Musul’da Irak Askerlerine Eğitim Veriyor!


Irak, Musul’u IŞID’in elinden almak için gerekli hazırlıkları yaparken, koalisyon ülkesi de Irak ordusuna yardım ediyor. Ülkemiz de bu koalisyon arasında yer alırken, en son yapılan anlaşma ile Irak askerlerine İŞİD ile savaşma teknikler ve askeri eğitim vereceğini duyurmuştu.

2_9826 Türk Askerlerinin Yayınlanması Yasak!

Al Jazeera Türk kanalı, Türk askerlerinin eğitim verdiği Musul yakınlarındaki bir kampa girdi. Alınan izin ile giren Al Jazeera Türk, yapılan eğitimleri görüntüledi.

Türk Askeri Heyet tarafından kontrol edilen bu kamp da IŞİD ile savaşacak olan askerlere manevra, emir – komuta zinciri, temel askeri eğitimleri veriliyor. Planlamanın tamamen Türk Subay ve Astsubaylarının yaptığı kampda 500 gönüllü Türkmen asker bulunuyor.

Musul’un kurtarılmasında 500 Türkmen’de kendi yerlerini ve ailelerini kurtarmak hem de Musul’lu Türklerinde bu çatışmada yer aldığını hatırlatmak adıyla katılıyor.

Yüzlerini Maske ile Kapatıyorlar!

Çekilen görüntülerde bir çok asker yüzünü maske ile kapatma sebebi ise askerlerin aileleri İŞİD’in kontrol ettiği bölgelerde yaşıyor ve tanınmaları durumunda ailelerine zarar gelebilmesi ihtimali için maske takıyorlar.

1_8618

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın