TSK Personeline 400 TL’lik İyileştirme zammı yapıldı

0
163

Türk Silahlı Kuvvetleri personeli için yapılan çalışmalar nihayet sonuç verdi. 2018 Ocak’tan itibaren tüm TSK personeli 400 TL iyileştirme zammı aldı.

Doğuda, batıda, güneyde, kuzeyde haftanın yedi günü 24 saati canla başla çalışan Türk Silahlı Kuvvetleri personeli, maaşlarının iyileştirilmesi kapsamında mevcut maaşlarına net yani ele geçecek 400 TL’lik maaş zammı aldı.

2018 Ocak ayını da kapsayacak şekilde verilen bu zam ile personel her ay mevcut maaşlarına ek net olarak 400 TL zam aldı. Ayrıca 2018 yılını kapsamasından dolayı 2018 ocak ayından bu aya kadar toplam 1600 TL daha alacak.

Komando birliklerinde çalışanlara özel ek zamda geldi..

Yapılan iyileştirmeler ile beraber komando birliklerinde çalışan askeri personellerin aldıkları maaşlara ek ayrıca zam daha geldi. Kurs olarak komando ihtisas, komanda temel ve diğer kategorilerinde eğitim gören personel ayrıca ek zam alacaklar.

İyileştirme emirleri detaylı bir şekilde birliklere dağıtılırken kritik görevlerde bulunan personele, bulunduğu şehrin mevcut tehlike ve sosyal durumuna göre yeniden puanlandırılarak personele geniş kapsamlı bir iyileştirme yapıldı..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here