TEMAD Başkanı Ahmet Keser’in NTV Konuşması

Kısa bir süre önce devam eden emekli ve çalışan Astsubayların sosyal medyadan başlattığı “Bu kadarına PES diyen Astsubaylar” oluşumuyla, haber kanallarına düştü. Hemen sonrasında Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Ahmet Keseer, haber kanallarına çıkarak Astsubayların sorunlarına değindi.

Cnn Turk, TV 8 ve Fox gibi kanallara çıkan Ahmet Keser son olarak NTV’ye çıkarak, Astsubayların mevcut sorunlarına değindi.

Astsubaylar Ne İstiyor?

Her kamu personeli gibi çalıştıkları süreler sonuna 1inci derece 4üncü kademeye düşmek istiyorlar. Neden birinci derecenin ikinci kademesine düşemediklerini Astsubaylar 1inci derece 4üncü Kademeye Geçemiyor AYİM adlı yazımızda okuyabilir AYİM’in kararını görebilirsiniz.

Sicil amirlerimizin iki dudağından çıkan yargılama sistemi ile göz hapsi, oda hapsi almak istemiyoruz. Adil bir mahkemede yargılanarak, adaletli bir şekilde ceza almak, ceza konusunda şeffaf olunmasını istiyoruz.

Yine sicil amirinin iki dudağından çıkan laf ile mesaiye kalmak istemiyoruz.

Maaşlarında bulunan orantısızlık. Geçmiş günlerde 2012 yan ödeme kapsamında general-amirallerin maaşları 354 TL, albayların 283 TL, üsteğmenlerin 212 TL, KOMKARSU eğitimi alan albaylarınki ise 177 TL arttı. Yıllardır görev yapan Astsubaylarında bu ek ödemeden hakkını adaletli bir şekilde almasını istiyor.

Ordu evlerinde yapılan, Subay / Astsubay ayrımının kaldırılmasını. Bu gün bir Astsubay evinde yer yok ve Subay ordu evinde yer varken. Bir Astsubay, Subay Ordu evinde kalamıyor. Ancak tam tersi olduğunda ise bir Subay, Astsubay Ordu evine girebiliyor. Bu adaletsizliklerin kaldırılarak, Ordu evi adıyla Uzmanından Subayına kadar adaletli bir şekilde kalacağı sistem istiyoruz.

GATA, Ordu evi gibi yerlerdeki ÜST SUBAY ayrımının kaldırılmasını istiyoruz.
Twitter ve Facebook üzerinden sesleniyoruz!

Bu programı kaçıran ve yeniden izlemek isteyenler için Youtube linki aşağıda mevcuttur.

Link: http://www.youtube.com/embed/LtXWMX9tgo0

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın