1. Anasayfa
 2. Gündem

Suriye Savaş Uçağı Düşürüldü

Suriye Savaş Uçağı Düşürüldü
0
f16-suriye-ucagi-vuruldu

Flaş Haber! 2 yıl önce F4 savaş uçaklarımızı düşürüldüğü iddia edilen Suriye, için değiştirilen angajman kuralları çerçevesinde hava sınırlarımızı işgal eden Suriye savaş uçağı vurularak düşürüldü. Sınıra çok yakında bir noktada Keseb kasabasında saat 13.00’da vurularak düşürülen Suriye Hava Kuvvetleri’ne asavaş uçağı, ülkemiz savaş uçakları tarafından düşürüldü.

Kısa bir süredir yoğun çatışmaların devam ettiği ve Suriye’de bulunan toprak parçamızın da bu çatışmalar arasında kaldığı Suriye’de sular durulmuyor. Ülke hava sahamızı işgal eden 2 uçak, devriye atan F-16 pilotları tarafından uyarıldı. 2 uçaktan 1’i bu ikazdan sonra geri dönerken, diğer uçak sınırlarımızı ihlal etmeye devam etti. Değişen angajman kuralları çerçevesinde uyarılan uçak, uyarılara aldırmayınca, pilotlarımız tarafından havadan havaya füzeler ile vurularak, düşürüldü.

Patlamadan önce fırlatma koltuğunu kullanan pilot, uçaktan uzaklaştı. Düşen uçak alevler içinde yanarken, muhalifler bu durumu hava ateş ederek kutladılar.

Suriye ile ilgili geçmiş:
* 2 yıl önce f4’lerimiz Suriye tarafından gelen bir füze ile düşürüldüğü iddia edilmiş ve angajman kuralları değişmişti.
* Hava sahamızı ihlal eden bir Suriye Helikopteri bu angajman kuralları çerçevesinde uyarılmış, aldırış etmemesi sebebiyle vurularak düşürülmüştü.
* Suriye tarafından gelen havan mermilerinin ülkemizde 5 can alması sebebiyle, Suriye askeri tesislerine misilleme atışı yapılmıştı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir