Son dakika: 13 Askerimiz Şehit

Bir saat önce Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde arama tarama yapan askeri personele yakın mesafeden açılan ateş ile çatışma başlamış ve 13 askerimiz şehit olmuştur.

Genelkurmay Başkanlığı web sitesinde şöyle yazmaktadır.

“Diyarbakır ili Silvan ilçesi kırsal kesiminde operasyon için arazide bulunan bir birliğimiz, bugün saat 14.45 sularında ormanlık bir alanda, bir grup terör örgütü mensubu ile karşılaşmış ve yakın mesafeden sıcak temasa girilmiştir.

Çatışmada ve ormanlık alanda teröristlerce atılan el bombalarının etkisiyle çıkan yangından dolayı 13 askeri personelimiz şehit olmuştur. Ayrıca, ikisi ağır olmak üzere 7 askeri personelimiz yaralanmıştır. Yaralı personel Diyarbakır Asker Hastanesinde tedavi altına alınmıştır.

13 şehidimizin mekanı cennettir. Bundan asla ve asla şüphemiz yoktur. Ancak bu hainleri gerek mecliste, gerek dağda mutlaka bitireceğiz. Bu topraksız ve vatanı belli olmayan insanlar bize her ne kadar haince tuzak kursalar da imanımız ve gücümüz onları yenecek ve onları bu tarih sayfasına dilsiz, bayraksız, ırksız bir şekilde yok ederek tarihe geçireceğiz.

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

10 YORUMLAR

  1. Yazıklar olsun. Ülkemiz nasıl bir hal almaya başladı. Suçluların racon kestiği, hükümetin ses çıkarmadığı bir yer oldu. Allah’ım bizi bu munafıklardan korusun. Allah şehit ailelerine sabır versin.

    • herseyde önce yuce ulusumuzun bası sagolsun…sehıtlerımızın yattıgı yercennet mekan olsun.sunu bılmelıdırler kı 1 olur 1000 dogar. bu sozlerım aklınca kokutmaya çalısan ulkede kaos çıkarmak ısteyen aponun piçlerıne ve kopeklerıne bu ulkenın bolunmez bir butun oldugunu unutmamalıdırlar.herkesin bu vatan için olebılecek derecede cesur oldugunu dusunuyorum. ama o piçlerın sunnetlı oldugunu bıle dusun muyorumm.VATAN SAGOLSUN

  2. Diyarbakır’da ki şehitlerimiz ve diğer şehitlerimizin ailelerine SABIR ve HUZUR versin. Yüce Allah, bu döndürdükleri tezgahı görüp onlara dünyayı yerle bir edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın