1. Anasayfa
 2. Gündem

PKKlı Üst Düzey Yöneticiler Kandil’den Kaçıyor

PKKlı Üst Düzey Yöneticiler Kandil’den Kaçıyor
0

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, yapılan eylemler sonrası başladığı operasyonlar hızla devam ederken, özellikle Irak bölgesinde bulunan PKK kamplarına, havadan atılan teknolojik bombalar ile büyük zaiyat verildi.

tsknin_hava_operasyonlari_pkkyi_3e_boldu_1438433547_9613

Başlatılan yok yekün, saldılarda kullanılan insansız hava araçları, gözetleme uçaklar ile alınan hedefler, nokta atışları ile vuruldu. Kandil, Zaho, Zap, Metine ve Hakurk kamplarına düzenlenen hava operasyonlarında yer altı mağaraları, gizli depolar, yaşam alanları yüksek hassasiyetli bombalarla nokta atışı yapılarak vuruldu.

F16’ların nokta atışlarında onlarca stratejik yönetici ölürken, can korkusuyla Kandil’deki grupların üçte biri yerlerini terk etti. Üst düzey yönetim ise 3’E bölünerek bölgeyi terk ettiler. Murat Karayılan’ın bulunduğu grup İran topraklarına geçerek saklanırken, bir kısım grup Cizire bölgesine geçti. Geri kalan grup ise Kandil’de kalmaya devam ediyor.

Terör örgütünün telsiz konuşmalarında ciddi hasar ve ölülerinin olduğu, Selahattin Demirtaş’ın kardeşinin dahi bulunduğu bir çok üst düzey yöneticinin yaralandığını, yaralanma haberlerinin ise telsiz çevrimlerinin öncesinde köstebekler tarafından haber kaynaklarına duyurulduğunun altı çizildi.

Mekanınız Cehennem Olsun!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Site yöneticisi

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir