Ölüm Orucunda Rahatsızlandılar

2
111

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği üyeleri, kısa bir süre önce özlük haklarının iyileştirilmemesi sebebiyle 5 Mart’ta Sıhhiye’de bulunan Abdi İpekçi Parkı’nda ölüm orucu başlatmıştı. Ölüm orucu devam ederken, TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Binici’nin de bulunduğu 4 kişi rahatsızlandı.

TEMAD üyelerinin İstanbul’da yürüyüşlerinin ardından Ankara’da düzenledikleri organizasyon ile Sıhhiye Abdi İpekçi Park’ında ölüm orucuna başlamışlardı. Tüm dernek üyelerinin katıldığı ve aralarında Genel Başkanın da bulunduğu ölüm açlığa bağlı olarak başlayan rahatsızlıkların sayısı artmaya başladı. Geneş Başkan Ahmet Keser ve Genel Başkanı Yardımcısı Yüksel Binici’ninde bulunduğu  kişi rahatsızlandı. Ambulans ile hastaneye kaldırılan Emekli Astsubaylar, tedavilerinin ardından taburcu edildi. Doktorların kısaca bırakın tavsiyesinde bulunduğu Emekli Astsubaylar ise haklarını alacakları zamana kadar ölüm orucuna devam edeceklerini söyleyerek, ölüm orucunun tutulduğu çadırlara geri döndüler.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba, çok üzülüyorum benim babamda astsubay. İnşallah haklarını alırlar. Bu eziyet biter. Türk Silahlı Kuvvetleri inşallah yüzlerine güler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here