11.8 C
Ankara
Cumartesi, Kasım 27, 2021
spot_img

Nöbet Kurallarında Yeniden Düzenleme

Yıllarca, Asker yemez, asker içmez, asker uyumaz sözleri artık rafa kaldırıldı! TSK yaptığı yeni düzenleme ile yetkiyi birlik komutanlarına vererek, mevcut nöbet yerlerini düzenleyebilme yetkisi verdi.

nobetci-asker

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yeni dünyaya ayak uydurma çalışmaları devam ediyor. İç Hizmet Yönetmeliğinde yapılan bir takım düzenlemelerden sonra TSK nöbet hizmetinde de yeni düzenlemelere gidildi.

Yapılan değişiklikler ile askerlerin uyuduğu koğuşlarda ki “koğuş nöbetçi onbaşısı vazifesi” kaldırılarak koğuş nöbetçisi olarak değiştirildi. Bu sayede onbaşı şartı aranmadan tüm erler nöbet tutabilecek. Bununla beraber çok eski olan “ahır nöbetçi on başılığı” da kaldırıldı.

Nöbet Yerlerinde Değişmeyen Altın Kurallar Değişecek..

Mehmetçiğin tuttuğu nöbet yerleri ile ilgili “dayanamaz, oturamaz, yemek yiyemez, uyuyamaz, sigara içemez, kıyafetini bozamaz, palaskasını çıkaramaz, silahını bırakamaz, nöbet yerini terk edemez” gibi ağır maddeleri kaldırarak, nöbet yerlerinde nasıl nöbet tutulacağını birlik/kışla komutanının talimatı ile belirlenmesini ekledi.

 

 

Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,043BeğenenlerBeğen
3,028TakipçilerTakip Et
14,600AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles