Menbiç’teki Amerikan Askerleri
Amerikan Askerleri Menbiçte-2
0

Fırat Kalkanı harekatı ile Cerablus – El Bab hattını DAEŞ’in elinden kurtaran Silahlı Kuvvetlerimiz, Menbiç hattındaki PKK/YPG saflarına doğru hazırlık yaparken, Amerikan zırhlıları boy göstermeye başladı.

Sınır güvenliğimizin tehditi, topraklarımız atılan havan ve top mermileri ile ölen insanlarımızın ve mevcut yaşayan halkımızın güvenliği için başlatılan Fırat Kalkanı harekatı El Bab’ın ele geçirilmesi ile tamamlandı. Ancak Fırat Kalkanı harekatı sadece El Bab ile kalmayacağı açıklanarak, yeni hedefin YPG yani PKK’nın Suriye kolu olduğu devlet yetkililerince açıklandı.

Cumhurbaşkanı, Başbakandefalarca YPG’nin Menbiç topraklarından çıkmasını ve Fırat’ın doğusuna çekilmesini yineledi. Ancak bu çağrı sonuç hala daha bulmuş değil. Aksine YPG’den yapılan açıklamalar ve Amerikan askerlerinin boy göstermesi, ateş hattını daha da kızıştırmaya başladı.

YPG: Sınır hatlarını Suriye Rejimine devrettik..

Menbiç’de kontrolü ele geçiren PKK uzantısı YPG, yaptığı son açıklama da Türk Ordusunun ele geçirdiği sınırların bulunduğu yerleri Rusya ile anlaşarak Suriye Rejimine devredeceğini açıkladı.

Ardından Amerikan Askerleri..

YPG’nin Rusya ve Suriye ile ilgili açıklamalarının ardından Amerikan askerleri Menbiç sınırlarında boy atmaya, bayrak asarak araçlarla gezmeye başladı. Sosyal medyada dönen resimler ile YPG, Amerika ve Rusya’nın desteği aldığı imajını vererek adeta Türk Ordusuna meydan okuyor.

Amerikan askerleri ise Zırhlı araçlarına Amerikan bayrağı dikerek Menbiç hatlarında fotoğraflarını resmi Amerikan Ordusu twitter hesabından sürekli duyuruyor.

İşte o fotoğraflar:

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir