Kredi Kartı Borcu Ödemeyenler Müjde

0
122

Günlük alışverişlerimizde sıkça kullandığımız kredi kartları, alışverişin her kategorisinde bize taksit imkanları ve ödeme kolaylıkları sağlamakla beraber günlük alımlarımızda da kullanılabilir olması büyük büyük avantaj haline dönen ödeme biçimidir.

Alışverişlerimizi yaparken kullandığımız limiti belirlenmiş kartlardan olan kredi kartları, kullanıma bağlı olarak avantaj ve dezavantajlar sağlamaktadır. Bütçenize göre yapacağınız planlama ile kartınızı çok aktif ve planlı bir şekilde kullanabilir. Ekonomik olarak büyük kolaylık sağlayabilirsiniz. Ancak düzensiz ve plansız bir şekilde kullanımlar genellikle ciddi borç yaptırımlarına sebep olmaktadır.

Borçların sürekli yüklenmesi ve ekonomik olarak zor durumda kalma sonucunda kart borçları ödenemez bir duruma gelir. Bu durumlarda yapmanız gereken, hiç ödememek yerine bir miktar para yatırmak. Çünkü bu şekilde kredi puanınızdan daha az düşme meydana gelecektir. Ancak kredi kartı borcunu ödeyemediyseniz de size güzel bir haberimiz var. Kredi kart borçları için yapılandırma işlemleri artık yasal olarak yapılabilmek.

Kredi kartı borç yapılandırması bankalara yapılan tebliğden sonra artık borçlarınızı istediğiniz bankada yapılandırarak daha düzgün taksit imkanları ile ödeyebileceksiniz. Yapmanız gereken öncelikle hangi banka ile ödeme yapmak isterseniz o bankanın bireysel müşteri temsilcisine giderek, gerekli yapılandırmalar için kart bilgileriniz verererek gerekli işlemlere başlayabilirsiniz.

Kredi kartları ile ilgili bilgi almak ve güncel bilgileri takip etmek için www.kredikartlarim.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here