Helikopter Kazası ve Mayın 13 Şehit

Ülkemiz neredeyse son çeyrek yüzyılın en zorlu yıllarını geçirmekte.. Aklımıza dahi gelmeyen düşünemeyeceğimiz şeyleri artık günlük rutin bir olay gibi yaşıyoruz.. Ölümler, darbeler, saldırılar, ekonomik bunalımlar.. Şimdide helikopter kazası, ardından mayın patlaması ile şehit olan vatan sevdalılarımız..

Daha dün.. Tunceli’de seçim sonuçları için işlemlerini bitiren personelin taşınması için helikopter kalkıyor ve saat 11 sularından helikopterden sinyal alınmıyor.. Gelecek bir haberi panikle beklerken önce helikopter personelinin 112yi aradığı haberini alıyoruz daha sonrasında şehit olmadığını yaralıların olduğunu duyuyoruz. Hemen akabinde yardım ekibi bölgeye ulaşıyor ve 12 şehidimizin olduğunu öğreniyoruz. Hakiminden, pilot polisine, astsubayından, polis memurlarına, vatan için sözleşmeli personel olan pilotuna kadar vatan sevdalıları o soğuk karın üzerinde şehit oldular..

Hakim Onur Alan,

Astsubay Yavuz Selim Karaman
Polis memurları
Ekrem Dereli, Sadettin Demir, Candaş Kaplan, Mesut Özdemir, Ahmet Cihan Kilci, Hasan Yıldırım, Azam Gündede,

Komiser Pilot Abdullah Ortanca,

Polis memuru teknisyen Murat Ködük,

Sözleşmeli pilot Dilaver Karsavuranoğlu

Çok geçmiyor hemen arkasından Doğu Beyazıt’tan mayın patlamasından 1 şehidimiz olduğunu duyuyoruz. Günler sanki kurulu  ve bu günlere denk geliyor..

Aziz şehitlerimizin, mekanları cennet olsun. Rabbimiz şehit ailelerine sabır versin, yar ve yardımcıları olsun.. 

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın