Güçlü Türkiye Güçlü Ordu

Elektronik posta ile bize ulaşan Emekli Ord.Tek.Kd.Bçvş Nahit Yaz”ın yazısını sizlerle paylaşıyorum.

guclu-ordu-guclu-turkiyeEğer bir millet ekonomik,siyasal ve pisikolojik açıdan güçlü değilse o milletin ordusu asla güçlü olamaz.

“GÜÇLÜ ORDU GÜÇLÜ TÜRKİYE” her yönüyle yanlış bir cümle.Çünkü Ordu bir kaynak üretmez kaynak tüketir.Bu normaidir ve tükettiği kaynakların menbaı millettir. Yani ülkedir yani Türkiyedir.Türkiye güçlenirse ordu güçlenir.Eğer Türkiye ekonomik yönden çökse ordunun gücünden söz edilemez.Aracaına koyacak benzin bulamaz,Bırak savaşı tatbikat yapamaz.

Ordu kendi personelinin ne maaşını verbilir nede giderlerini karşılar.Ordunun tüm harcamaları T.B.M.Meclisi Savunma bütçesi ile belirler.Kendi kendimizi kandırmayalım.

ÜLKE GÜÇLÜ OLURSA ANCAK ORDU GÜÇLÜ OLUR.
ve ORDU GÜCÜNÜ MİLLETE YANİ ÜLKEYE YANİ TÜRKİYEYE BORÇLUDUR.
Sürekli kaynak kullanan yani tüketen ve üretmeeyen bir organizasyon yapısı gereği gücünü kaynağından alır ve bu gücün kaynağı TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR.

Doğru slogan
GÜÇLÜ TÜRKİYE GÜÇLÜ ORDU.şeklinde olmalıdır.Ama bu sloganı ilk ortaya atan zihniyetin iyi niyetinden şüphe ederim.aksini düşünen kendini milletetn üstün gören zihniyettir.Ordu milleet hizmet ülkeye hizmet için vardır.Elbeteki bu millette koruyucu olarak atadığı ve görev verdiği orduyu en güçlü olacak şekilde donatacaktır.

Bu sloganın yanlışlığı bu kadar ortada iken ısrarla kullanmak ancak vesayet rejimi haveslilerinin işidir.Sloganı ilk ortaya atanların maksadıda zaten bellidir.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. Bu iletiye katilmiyorum,

    Guclu ordu guclu Turkiyedir ve bu dogrudur, burda aslolan silahli kuvvetleri guclu bir ulke icin kullanabilmektir, tarihte ordusu guclu olmadigi halde gelismeye calisan milletler sonunda yok olmuslardir, silahli kuvvetlerine onem vermeyen ve medeniyetin merkezindeki milletler bile Bosna Hersek gibi kan golune donusmus, diger milletlerin yardimina muhtac kalmislardir.

    Silahli kuvvetleri ABD, Rusya, Cin, Almanya, Ingiltere gibi ulkelerde oldugu sekilde bilincli bir sekilde kullanirsaniz hem guven saglar hemde ekonominin simendiferi yaparsiniz, su anda soylemi olmasada hukumetin yaptigi budur, bu hukumet zamaninda silahli kuvvetlere yapilan yatirim hicbir donemde yapilmamistir, hernekadar maddi yatirimin konuyu halledebilecegi dusunululmus isede kullanicinin birikimli olmasi geregi cok kaale alinmamaktadir.

    Kisaca eger kullanmayi bilirseniz guclu ordu guclu ulkeyi yaratir ancak guclu ulkeler herzaman guclu orduyu yaratamaz, cunku guclu ordu hemen ha deyince yaratilmaz, bunun icin paraniz dahi olsa onlara yil calismaniz ve personel yetistirmeniz gerekir, hic tank kullanmamis bir personelin eline kullanma talimatini verip kullanmasini isteyemezsiniz, yada sivil helikopterler ucmus bir pilota al savas helikopterinide kullan diyemezsiniz, birikim ve tecrube ile kazanilanlar personeli ve dolayisi ile orduyu guclu yapar, buda yillarca suren birkim ile olur, ulkeyi guclendirelim sonra orduyuda guclendiririz gibi bir mantik her halikarda hezimete ugrar…..

    Saygilar.

  2. güçlü ordu güçlü Türkiye cümlesine katılmayan arkadaş..Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda güçlü bir Türkiyemi vardı?tam tersine teslim olmuş bütün kurumları dağıtılmış işgal edilmiş bir devlet vardı.bunlardan kurtuluş disiplinli bir ordu ve komutayla olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın