Fransa Saldırısının Sonuçları – Türkiye ve Almanya’ya Uygulanan Baskı

Şimdi geniş çaplı bir analiz yapalım..

Öncelikle bu saldırı Fransa’ya değil Türkiye’ye yapıldı. Neticede Hollande G20 ziyaretini iptal etti. Daha önce belirttiğim gibi Franse 100 yıl öncesinin Fransası değil. Sözde kutsal aileler (şeytanın soyu) her yüzyılda bir dünyayı paylaşırken Fransa bu yüzyılda devre dışı bırakıldı. Bu nedenle Fransa, Türk Deruni yapılanmasına yaklaştı. İyi de oldu.

fransada_saldiri_cok_sayida_olu_var_1447465842_9058

Fransa başta Türkiye olmak üzere Filistin, Suriye, Irak ve Kuzey Afrika Müslümanlarına daha sempatik bakmak durumunda kaldı. ( geçmişte ermeni sözde soykırımı propagandasını ve PKK desteğini Fransa yaparken şimdi bunu yapmıyor) Filistin’i devlet olarak tanırken Mavi Marmara sebebiyle İsrailli yetkililere karşı tutuklama kararı aldı. Çarli Hebdo saldırısı da bu yüzden oldu zaten..

 

Işid’i bitirmek, Suriye’de güvenli bölge oluşturmak adına Antalya’da Fransa’nın bastırmasıyla çok güzel kararlar alınacakken şimdi bu iş tepetaklak oldu.. Ancak halen umutlar bitmedi. Fransız halkı bu yönde kanalize edilerek halk sokağa çıkarsa domino etkisi yaparak bu iş farklı bir mecraya çekilebilir. Neyse konuya dönecek olursak bu saldırı diğer tarafından hem Fransa hem de Almanya’ ya karşı yapılmış gibi gözüküyor. Bu nedenle de bu saldırıyı muhtemelen İsrail İşid’i ile İngiliz işidi beraber yapmış gibi görünüyor.

Merkelin ziyareti sonrasında Türkiye’ye sağlanan tavizlerden hoşnut olmayan İngiltere 2 gün öcne gerekirse AB’den çıkarız tehdidini dile getirmişti. Ayrıca İstail’de Esad’ın Kalmasını istemekte bu yönde BM daimi temsilcisi Fransayı baskı altına almak niyetindedir. Ayrıca en nihayetinde IŞİD Mescid-i Aksayı yıkmak için kurulduğundan İsrail’in en geç 2 sene daha İŞİD’e ihtiyacı vardır. Konu ile direkt ilişkisi olmasa da İspanya’nın Katalonya Bölgesinin bağımsızlık ilan edeceği açıkladığı geçen hafta içinde. İspanya Mahkemesinden devlet başkanı Netanyahu’ nun Mavi Marmara baskını sebebiyle tutuklanma talebiyle karar çıkarması yakında İsrail İşid’inin İspanya’da bir saldırı düzenleyeceğinin göstergesidir.

Öyle ya da böyle İŞİD bitmiştir. Suriye’de güvenli bölge oluşturulacaktır. Bu olay en fazla bir kaç aylık gecikme sağlar.

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın