1. Anasayfa
 2. Assubay Gazinosu

Emekli Astsubaylar Ölüm Orucunda 1. Gün


2

Türkiye Emekli Astsubaylar (TEMAD), Türk Silahlı Kuvvetleri personeli olan Assubaylara yapılan mobbing, baskı, adaletsiz uygulamalar için ölüm orucuna başladı.

Ankara, Kızılay / Sakarya caddesi üzerinde aileleriyle beraber gelen Emekli Astsubaylar, kefen giyerek, şehit tabutu kaldırarak tepkilerini dile getirdiler. Temad Genel Başkanı Ahmet Keser’in açıklamalarının ardından sloganlar eşliğinde yürüyen grup Abdi İpekçi Parkına geldi. Temad yönetim kurulu ve üyeleri burada ölüm orucuna başladılar.

temad (1) temad (2)

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Astsubay arkadaslarimin bu davalarinda yanindaim insallah hakkimizi alacagiz

 2. ASTSUBAY OLMAK;ASTSUBAY ÖLMEK;
  Sanırım,araştırma yapılsa dünyada büyük kavimlerin yada devletlerin başka ırkları köleleştirdiği veya soykırıma tabi tuttuğu açık ve net görülebilir.Örneğin zencilerin,hiduların, köleleştirilmesi ve kızılderili ve bazı arap kabilelerinin(Cezayirde vs)sömürgeciler tarafından soykırıma tabi tutulması gibi.
  Buna karşın türkün tarihinde sistematik olarak ne bir köleleştirme nede başka bir kavme karşı soykırım uygulaması asla yok.Ermeniler için söylenenin kocaman bir yalan olduğunu her kes biliyor.
  Ama sanırım Türk milleti millet olarak olmasa bile ORDUSU ELİYLE BİR KÖLELİK SİSTEMİ KURMUŞ BUNUN ADINA DA “ASTSUBAYLIK” DEMİŞ.Bizim mesleğimiz ve bize yüklenen misyon “ORDUNUN TÜM YÜKÜNÜ ÇEKEN HAMAL TAİFESİ”buna karşılık sanki KUMANDAN VE ZABİTAN HEYETİ MAAŞIMIZI CEBİNDEN VERİYORMUŞ GİBİ HAFRA TAFRA İLE LÜTFEDEREK AFERİN KABİLİNDEN TALTİF İLTİFAT VE CEZA VERİR OLMASI,MAAŞ BELİRLENMESİNDE GENEL KURMAYIN MUTLAK SÖZ SAHİBİ OLMASI BİZİM MESLEKİ OLARAK MODERN KÖLE,ÜNİFORMALI RÜTBELİ KÖLE OLMAKLIĞIMIZI ADETA TESCİL ETMEKTEDİR.VE BÖYLECE TÜRK MİLLETİ TARİHTE KÖLE KULLANMAMAIŞ YADA BİR KAVMİ KÖLELEŞTİRMEMİŞ AMA ORDUSU ELİ İEL BİR KÖLE SINIF İCAD ETMİŞTİR.ESKİ TÜRKİYEDE ASTSUBAY AĞZI İLE KUŞ TUTSA BİR ANLAMI YOKTUR ARADA SIYRILAN OLMUŞTUR TABİ Kİ;
  MESELA EN MEŞHURU;
  ASLI BİR ASTSUBAY OLAN MİT MÜSTEŞARI HAKAN FİDANIN BUGÜNKİ KONUMUNUN ÇEŞİTLİ MAKAM VE MAHFİLLERCE HAZMEDİLEMEYİŞİNİN ALTINDA YATAN NEDENLERDEN BİRİDE ESKİDEN BİR ASTSUBAY OLMASIDIR.
  ASTSUBAY OLAN BİR ADAM ADETA DAMGALANMIŞTIR.ESKİ TÜRKİYEDE DEĞİL BİR FAKÜLTE ON FAKÜLTE BİTİRSE MESELA HAKİM SAVCI YAPMAZLAR EN AZINDAN 2002 YE KADAR BÖYLE İDİ.ÇÜNKÜ KÖKENİ ASTSUBAYDIR VS
  GELELİM MAAŞA:12 EYLÜL SONRASI ASTSUBAYLAR ORDUDA HİSSEDİLİR DERECEDE İKİNCİ SINIF İNSAN MUAMELESİ GÖRMEYE BAŞLAMIŞ VE KENAN EVRENİN “AST ÜSTÜNDEN FAZLA MAAŞ ALALMAZ”DOKTRİNİNE BAĞLI KLAINARAK ASTSUBAY MAAŞI HABİRE TIRPANLANMIŞTIR.
  GELİNEN SON NOKTADA EN BBA KIDEMLİ ASTSUBAY DÜŞÜK RÜTBELİ BİR SUBAYDAN DAHA AZ MAAŞ ALIR.BU YETMEZ EMEKLİ OLURKEN .SANIRIM BİR AN ÖNCE ACINDAN ÖLSÜN ,ÇOLUK ÇOCUĞU GÜN YÜZÜ GÖRMESİN DİYE OLSA GEREK MAAŞI YARI YARIYA KESİNTİYE UĞRAR.SUBAYDA BU ASLA OLMAZ.
  EMİNİM BİR AMERİKALI PAMUK ÜRETİCİSİ KENDİSİNE 30 YIL HİÇ GIK DEMEDEN HİZMET EDEN ZENCİ KÖLESİNE BİLE BUNU YAPMAMIŞTIR.
  ASTSUBAY OLMAK KOLAYDIR ASTSUBAY ÖLMEK ZORDUR.GÜNLERCE CAN ÇEKİŞİRSİN KİMSENİN UMURUNDA OLMAZ.
  EMEKLİ ASTSUBAYLARA VE GÖREVDEKİ ASTSUBAYLARA ÖZ EVLAT MUAMELESİ YAPMASI İÇİN SANIRIM ARTIK BU MİLLET “BEN EVLADIMI ARTIK ASTSUBAY YAPMAK İSTEMİYORUM”DEMELİ
  LAFLA ONUR ŞEREF OLMUYOR.AÇ KALINCA VE ÇARESİZ BU LAFLAR HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR.EMEKLİ ASTSUBAY = ÖLÜMÜ BEKLEYEN ASTSUBAY OLMASIN.
  BUNUN İÇİN BENİM GÖRÜŞÜM SAYIN BAŞBAKANA VE SAYIN CUMHURBAŞKANINA İDEOLOJİK GÖRÜNTÜLERDEN SIYRILMIŞ TEMSİLCİLERİMİZ DOĞRU BİLGİ VE TALEPLERİ ULAŞTIRMALIDIRLAR.
  HÜKÜMET HER DEFASINDA GENEL KURMAYA BU KONUDA GÖRÜŞ SORUYOR.YAHU BİZİM YAŞAM HAKKIMIZI YOK EDEN ZATEN O MAKAMLAR.KURDA KUZUYU SORUYORLAR.KURT KUZU İÇİN HAKLIDIR DERMİ.DEMEZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir