1. Anasayfa
 2. Assubay Gazinosu

Emekli Astsubaylar Ölüm Orucuna Hazırlanıyor

Emekli Astsubaylar Ölüm Orucuna Hazırlanıyor
1

astsubaylar

TEMAD Genel Başkanı  Ahmet Keser, medyaya yaptığı açıklama ile yapılan haksızlıklar ile ilgili kısa bir sonra yapacakları yürüyüş ile ölüm orucuna başlayacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde sosyal medyadan başlayan ve Astsubaylar haklarını arıyor başlıklı harekat hala devam ediyor. Son olarak Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) kısa bir süre sonra tüm dernek üye ve çalışanları ile birlikle ölüm orucuna başlayacaklarını ve bu haksız durumu ortadan kaldırmak için her türlü iletişimi kuracaklarını açıkladı.

1975’ten bu yana Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bel kemiği olan Astsubaylar, sosyal ve ekonomik herhangi bir iyileştirilme yapılmadığı gerekçesiyle 1 Mart 2014 günü İstanbul İstiklal Caddesinde eylem yürüyüşü yapacaklar. Taksim’de açıklama yapılmasından sonra eylem Ankara’ya taşınacak ve belirlenen bölgelere çadırlara konularak ölüm orucu tutularak, tepkiler dile getirilecek.

Son olarak Astsubaylar’ın tepkinisi çeken olay, Türk Silahlı Kuvvetleri, tüm kışlalarda görev yapan belirlenmiş Astsubayları Ankara’ya davet etmiş. Davette Astsubaylar haklarını dile getirdikten sonra Genelkurmay Başkanı açıklama yapmadan, salonu terk etmişti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 15 yıllık zorunlu görevini bitirmiş bir emekli astsubay olarak arkadaşlarımın haklarını sonuna kadar savunmasını istiyorum. İnşallah bu zülüm biter.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir