Emekli Astsubaylar Ölüm Orucuna Hazırlanıyor

astsubaylar

TEMAD Genel Başkanı  Ahmet Keser, medyaya yaptığı açıklama ile yapılan haksızlıklar ile ilgili kısa bir sonra yapacakları yürüyüş ile ölüm orucuna başlayacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde sosyal medyadan başlayan ve Astsubaylar haklarını arıyor başlıklı harekat hala devam ediyor. Son olarak Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) kısa bir süre sonra tüm dernek üye ve çalışanları ile birlikle ölüm orucuna başlayacaklarını ve bu haksız durumu ortadan kaldırmak için her türlü iletişimi kuracaklarını açıkladı.

1975’ten bu yana Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bel kemiği olan Astsubaylar, sosyal ve ekonomik herhangi bir iyileştirilme yapılmadığı gerekçesiyle 1 Mart 2014 günü İstanbul İstiklal Caddesinde eylem yürüyüşü yapacaklar. Taksim’de açıklama yapılmasından sonra eylem Ankara’ya taşınacak ve belirlenen bölgelere çadırlara konularak ölüm orucu tutularak, tepkiler dile getirilecek.

Son olarak Astsubaylar’ın tepkinisi çeken olay, Türk Silahlı Kuvvetleri, tüm kışlalarda görev yapan belirlenmiş Astsubayları Ankara’ya davet etmiş. Davette Astsubaylar haklarını dile getirdikten sonra Genelkurmay Başkanı açıklama yapmadan, salonu terk etmişti.

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

1 Yorum

  1. 15 yıllık zorunlu görevini bitirmiş bir emekli astsubay olarak arkadaşlarımın haklarını sonuna kadar savunmasını istiyorum. İnşallah bu zülüm biter.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın