Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Başvuruları 2011

Denizci Astsubay olmak  isteyen gençler başvurularını 1 Nisan-31 Mayıs tarihleri arasında yapabilirler. “Mavi vatan ve açık denizler sizi bekliyor” sloganını benimseyen DAMYO, alımlar için açıklama yaptı.

 

2011 Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu için yapılan en son resmi açıklamalar:

Related Articles

23 YORUMLAR

 1. size bir sorum olacak ben sözel bölümü mezunuyum.tabi damyoda sözel bölüm yok.ama tercihlerde türkçe matematik bölümünü işaretlesem bi sakıncası olurmu acaba

 2. Merhaba! YGS veya LYS sınavları açıklandıktan sonra RESMİ taban puan açıklanacaktır. Şuan tüm internet sitelerinde ” 2011 taban puanı ” yazan herşey YALANDIR. itibar etmeyiniz.

  • Dediğim gibi 4 yıllık bir fakülte bitirmeniz ve 27 yaşını aşmamanız gerekiyor bu kriterlere uyan kişiler deniz kuvvetleri komutanlığının sitesini ve yapılacak olan alımları takip ederek sınav takvimine dahil edilir ve başarılı olan subay olarak göreve başlayabilirler.

 3. Bayanlar, direk giriş yapamıyor.

  Astsubay olmaları için.
  2 yıllık meslek yüksek okulu bitererek ASTASAK oluyor. Yani 6 ay temel astsubay eğitimi görüp sınıf okuluna gidebiliyor.

  Subay olmaları için
  4 yıllık fakülte bitirip, SUTASAK oluyor. Yine aynı şekilde 6 ay temel subay eğitimi görüp. Subay olabiliyorlar.

 4. Merhaba arkadaşlar 2012 yılında Deniz Astsubaylığına girmem için YGS 1-2 den tahmini kaç puan almam gerektir ? birde sözel mezunu olacağım girmeme engel midir ? yani sözelden sadece jamyo ve kamyo mu alıyor ?

 5. mustafa kemal üniversitesi denizcilik meslek yüksek okulu öğrencisiyim deniz astsubaylığına başvuracağım,üniversiteyi denizcilik myo da okuduğumdan dolayı öncelik verirleri mi yada seçilirken bunu dikkate alırlar mı?saygılar…

 6. ben denizcilik anadolu meslek lisesinde 3.sınıf güverte öğrencisiyim deniz astsubay myo seyir sınıfına girerken benm için 190 baraj puanıymış doğrumu?

 7. Ben 09.12.1994 doğumlu lise son sınıf öğrencisiyim ve 2012 YGS ye gireceğim.Deniz Astsubaylık MYO ya girmek istiyorum kafamda bir çok soru var ama internette cevap bulamıyorum.Beni en çok tedirgin eden sorular;
  Yaşım problem olur mu?
  Nasıl ve ne zaman başvuru yapacağım sınava girdikten sonra mı girmeden önce mi?

 8. ben 18 yasındayım unı hazırlık su an meslek lısesı mezunuyum eger bu onumuzdekı sınavda ygs gecersem barajı 2 yıllık tercıh edebılıyormuyum dırek asubaylıga ?

  • ben tokatda elektironik bölüm ü okuyorum ama bölüm üm den memnun deil im deniz assubayı olmak istiyorum fakat direk geciş verebilme sans ım var mı 2yıllık harp okuluna

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın