1. Anasayfa
 2. Serzeniş

Bugün Ne Yapılmalı?


0

Günümüz Türkiyesi; istikrarsız, basiretsiz ve bir o kadarda refahsız bir yer olmaya başladı. Her geçen gün yüce Türk Milleti adına rezil bir olay yaşadığımız bu günlerde bilinçlenmek ve farkındalık oluşturmak gibi görevleri üslenen bir büyük görememenin kaygısını taşıyorum. Geçmişte bu görevi üstlenmiş ve görevini layıkı ile yapmış kimseler ise unutulmaya yüz tutmuş. Akranlarımın ve benden küçük kardeşlerimin gaflet uykuları uzun sürmeye başladı. Bu kadar ilgisiz bir gençliğe sahip olmak beni ürkütmekle beraber bu konularda şevklendiriyorda. İlgisi olanlarda kendini geliştirme çabası içersine girmiyor, her hangi bir faaliyet göstermiyor ve çabalamıyorlar. Biliyorum; ülke ve millet sorunlarını hangi açından, düşünce yapısından olursa olsun kendine dert edinmiş kişilerin ve özellikle gençlerin içi içini yemekte ve bir el beklemekte. İşte bu el sizin, bizim ve milletimin düşünen ve yapan gencinin yani fiili gerçekleştirecek olan kişilerin tam olarak içindedir.bugunne

Nerdeyse herşeyin başladığı nokta olan 1961 anayasasıyla beraber kıpırdanmalar ve anayasayanın yasakladığı konularda dahi yanlış cüretlerde bulunmuşlardır. Suçlu olduklarını da bildikleri için her suçlunun yaptığı üzere yalana ve iftiraya başlamışlardır. Hakiki maksatlarını önceleri gizleyen şimdiyse açıkça belli edenlerin yüzüne okuduğumuzda kızaracak yüzlerinin bile olmadığını görüyoruz. Yüce Türk büyüğü Mete Han’ ın devletin başına geçtiği vakit <<Bozkırdaki tüm boyları himayeme aldım ve her birini Türk yaptım.>> sözleri gösteriyor ki millet olmak birlik olmakla ilgilidir. Aynı etkiyi M.Kemal ATATÜRK’ ün <<Türkiye Cumhuriyet’ini kuran Türk Halkına Türk denir>> ifadesinde de rastlıyoruz. Son zamanlrda iyice birbirinden farklı olduğu hissettirilen Kürtler asıl itibariyle farklı ve, evet bir Türk gibi değiller olamayacaklarda fakat ortada karışmış bir kültür var ve bunun kimse inkar edemez. Peki şimdi bu Kürtler üç beş bin kelimelik ilkel dilleriyle konuşmak, televizyon yayını yapmak, devlet kurmak istiyorlarsa gitmeklte tamamıyla özgürler. Sözünü ettikleri gibi buralardan toprak almaya gelecek olursak buna müsade etmeyecek kaygılı, bilinçli, fikri olgun gençlere ihtiyacımız olacak. Zira bu topraklar oluk oluk kanla, haçlının şovelyeleri, Yunanın köpekleri, İngilizin hainlerinden kazınarak alındı. Bu topraklarda hayl-i hab herzaman oldu. Yunanı; Bizansı, Ermenisi; Büyük Ermenistanı, bu köpeklerde Kürdistanı kuracaklarını hayal ediyorlar. Geçmişimizin izin vermediği hiç bir şeye bugün de izin vermeyeceğimiz gerçeğini unutuyorlar. Bizim başımızı yeterince belaya soktular artık çekip gitmeleri bu işi temizlemez. Kanı kan temizler.

Bu meseleleri düşünmeyen, bir hal çare arayışı içine girmeyen genç Turan Irkı kardeşlerime sesleniyorum; Milli şuurumuzu kayıp etmek üzereyiz. Bildiğin yetmez araştırmalısın, yaptığın yetmez fark yaratmalısın. Bir milletin kendini bilmemesi birbirini duymaması kadar tehlikeli bir ruh hali daha yoktur. Çünkü bu dönemlerde insanlar sağır, kör, dilsiz ve unutkan olurlar. Bu dönemleri yaşadığımız bugün bir milli uyanışa gerek duyuyoruz. Milli uyanış milletin en önemli manevi gücüdür ve her daim ülküsü olmalıdır. Ordularımız yenilebilir, istikrarımız düşebilir fakat milli uyanış hissi olduğu sürece Türk Irk’ının en yüce özelliklerinden olan teşkilatçı ruhu tekrar ayaklanmaya başlamasına yardımcı olacaktır.

Türk’ü yine Türk tanır Türk sever ve Türk yüceltir. Bu yüzden ne kadar her milletten insanın rahatça vatandaşımız olup ülkemizde yaşayabileceği gibi bazı konularda yani devlet meselelerinde, hükümet işlerinde ve özellikle orduda bulunmamaları gerekmektedir. Aslında milli şuuarda bunu gerektirir. Milli şuuru uyanık bir millet yabancıyı kendisinden bilmez, vatandaş bile olsa. Bugün milli menfaat yani milli ülkü eksikliği yaşadığımız apaçıktır. Düşünün ki çalıştırılan bir makine nasıl arada bir yağlanması gerekiyorsa, yaşayan milletlerinde arada bir milli ülkü ile bilinçlendirilip maneviyatın ayakta tutulması gerekir. Milletleri uyandırmak, ayaklandırmak, ileri taşımak milliyetçi bir davranıştır. İşte Türk Gençliğinin bu derin uykusundan uyanıp tam bir millet olma yoluna girmesiyle ne olur biliyor musunuz?
Eskiden olduğu gibi dünyanın en iyi en büyük milleti oluruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
osmanli

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir