Astsubay Alımları Hangi Şehirlerde Yapılıyor?

Her yıl Kara, Hava, Deniz ve Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulları alım yapmaktadır. En çok merak edilen şey Astsubay alımlarında taban puandır. Bunun yanında ise mülakatların yapıldığı şehirler.

astsubay

YGS sınavına girdikten sonra Kuvvet Komutanlıklarının internet sayfalarında alımlar ile ilgili taban puanlar ve mülakata yani 2. aşamaya hak kazanıp kazanamadığı belirtilir. 2. aşamaya kazandıktan sonra mülakatların nerede olduğunu size belirtirler.

Daha bu sınava girmeyen ve merak eden arkadaşlar için biz kısaca anlattık.

Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu: Ankara Kara Harp Okulu içerisinde mülakat yapıyorlar.
Deniz Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu: Yalova’da mülakat yapıyor.
Hava Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu: İzmir / Gaziemir’de mülakat yapıyor.
Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu: Ankara / Beytepe’de mülakat yapıyor.

 

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

7 YORUMLAR

  1. assubay meslek okullarını begendım ve sevdigim hayalımde olan bır meslek oldugu için size basvuru yapıyorum bana yardımcı olursanız sevınırım. ben deniz berberoglu bayanım hatay reyhanlı ogulcan tuna ticaret meslek lisesi ikinci sınıf ögrencısıyım çok sevdigim vee yapabilecegim boyumun ve fizigimin uygun oldugunu düşünüyorum koşum hızlı barfiks 7 tane çekerm uzun atlamam 4 metre atlayabilirim 20 tane şınav çekebilirim.

    • Bu sene meslek lisesi bilişim teknolojileri bölümünden mezun olacağım astsubaylık myo çok istediğim bir bölüm taban puanları hakkında araştırma yaptım fazla bilgi sahibi olamadım meslek çıkışlıların girmesinde bir sorun oluyormu merak ediyorum ayrıca mülakatlar hakkında bilgi veriseniz sevinirim.

  2. ygs 1 2 3 4 5 6 turunden enfazla hangisinden puan aldiysaniz onagore aliyolar 400metre kosu uzun atlama basket topu fırlatma sinav mekik bende hava astsubaylığına kaydoldum insallah alırlar mulakatta bitane yapmama hakkı var bildığime gore bıtane yapamassanızda olur 15mayıs kayıtlarson insallah hepimiz basarılı oluruz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın