Askerlerimiz Artık Uçakla Gidecek

Askerlerimiz gerek rütbeli personel olsun gerek Mehmetçik olsun görev yerlerine kara ulaşımı ile gidiyorlardı. En son Bingöl’de otobüs ile görev yerlerine giden araca yapılan saldırıda verilen şehitler sebebiyle yeni önlemler alındı.

Yayınlanan emir ile yüksek derece de güvenlik sorunu çekilen yerlerde sevkiyatların karadan yapılmaması talimatı verildi. Emir detezkere alan, izine gidenve birliklerine yeni teslim olan Mehmetçiklerin ulaşımlarının helikopter ile yapılacağı, merkezlerden toplantıktan sonra memleketlerine de uçak ile göndereceği yazılmaktadır.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu tarafında askerlik yapan askerlerin helikopter yoluyla Diyarbakır, Elazığ ve Erzincan bölgelerine getirilip, buradan memleketlerine hava yolu ulaşımı le gönderileceği de eklenmiştir.

Türk Hava Yolları Mehmetçikleri taşıyacak..
Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Hava yolları arasında yapılan anlaşma ile terörle mücadele bölgelerinde görev yapan askerleri ücretsiz olarak taşıyacak.

Yine bu önlemler canlar verildikten sonra alınması da tartışılacak bir konu.

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. karar yürürlüğe girdi.Ağabeyim kısa dönem askerlik yapıyor.Usta birliği Elazığda.Normalde kullanması gereken yol iznini kullanamıyor.ASkerlerin hepsi Yemin töreninden sonra orda bekletilip uçak yoluyla birliklerine gönderilecekmiş.Ağabeyim iznini kullanıp kendi uçakla gitmek istiyor.Ama izin çıkmıyor nedense.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın