1. Anasayfa
 2. Milli Silahlarımız

Askerin Yeni Botu Tanıtıldı

Askerin Yeni Botu Tanıtıldı
3

Türk Silahlı Kuvvetleri personellerinin operasyon ve taktik harekatlarda kullandığı botlar, modern çağımıza uyarlanarak üstün teknoloji ve konforla donatıldı. Kıyafetle uyumlu hale gelen botların rengi de koyu yeşil oldu.yeni-askeri-botu

Kuvvet Komutanlığından alınan karar ile askeri personellerin kullandığı botlar, iklim şartları ve personel konforuna göre yeniden dizayn edilmesi için gerekli adımlar atılarak, YDS A.Ş. tarafından yeni bir bot dizayn edildi. “Yeni nesil” olarak tasarlanan bu bot, klasikleşmiş bir durum olan “bot vurması” ve “ayak kavramama” gibi problemlerin önüne geçecek. Ayrıca şuan hala daha kullanımda olan “siyah bot”lardan daha uygun ve konforlu bir hale getirilmiştir.

Konforun üst planda tutulduğu bu botlar, diğer botlara göre daha hafif olmakla beraber, su geçirmez ve ortopedik olarak dizayn edilmiştir. Ayrı kar, soğuk,  zorlu arazi koşullarında daha iyi kavrama ve sağlam basma özelliklerini taşıyor. 4 mevsim olarak tasarlanan bot, spor ayakkabısı konforundadır.Askerin üniformasının rengine uygun bir renk ile üretilen botlar, nanoteknolojiye sahip düşme ve vurmalara karşıda şoku azaltıcı özelliklere de sahip.

Önümüzdeki dönemlerde siyah botların tamamen kalkarak yeni tip botların dağıtılacağını da duyuran Kara Kuvvetleri Komutanlı’ğı  1 yıllık bir AR-GE çalışması sonrasında YDS  A.Ş ile dünyanın en iyi botunu ürettiklerini vurguladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
cirit-fuzesi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. süpermiş bizim zamanımızda böyle bot yoktu :)

 2. bunu neyle boyuyacaz

 3. ilk gelen ürünler on numara oluyor. sonra zamanla fason a dönüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir