1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Afrin’de YPG/PKK’nin Tünel Oyunu Çözülmeye Devam Ediyor

Afrin’de YPG/PKK’nin Tünel Oyunu Çözülmeye Devam Ediyor
0

2012’den bu yana Afrin ve etrafında toplananterör örgütü YPG/PKK oluşumunun, Afrin’e operasyon sinyali sonrasında mevcut hendeklerini genişletip, tünel yaparak bir araç geçecek şekilde yeniden yapılandırdığı ortaya çıktı.

Afrin Operasyonun başlamasıyla, tüm  güvenlik birimlerinin tamamen operasyona katılmasıyla yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Haince saldırılar konusunda üst düzey bilgilere sahip olan YPG/PKK militanlarının Afrin’e müdahale sinyallerinin hemen sonrasında çalışma başlatarak, hendeklerin tünellere çevirilerek, kendilerini en iyi şekilde saklamaya çalıştıkları ortaya çıktı.

Araç Geçecek Genişlik ve Yükseklikte..
Edilen bilgilere göre YPG/PKK militanlarının çalışmalarını hızlandırarak, tünelleri bi aracın geçebileceği şekilde tasarladıkları ve bu tünellere girerek hava keşifleri esnasında görüntü vermemeye çalıştıkları ortaya çıktı. Tünellerin çatışma esnasında araç geçecek şekilde olmasıyla bir noktadan diğer noktaya hızlıca intikal edebilecek nitelikte olması da kendilerine avatantaj sağlaması da dikkat çekti.

Bu bilgileri keşiflerle doğrulayan Hava kuvvetleri unsurlarımız da operasyonun başladığı ve sonrası ilk günden itibaren bu tünelleri tespit ederek vurmaya başladı.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Site yöneticisi

Yorum Yapın