1. Anasayfa
 2. Gündem

Afrin Zeytin Dalı Operasyonunda Dördüncü Gün

Afrin Zeytin Dalı Operasyonunda Dördüncü Gün
Afrin
0

dorduncu gun
Terörle mücadele harekatımız hem ülkemiz sınırları içerisinde hem ülkemiz sınırı dışarısında hızla ilerliyor. Suriye’nin kuzey kısmı yani sınırlarımızın güneyinde oluşacak kürdistan tehlikesine karşı, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ortaya koyarak giriştiğimiz Afrin Zeytin Dalı Harekatında bugün dördündü gün.

Ordumuz ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canla başla Afrin operasyonunu yönetirken, siyasi ve sosyal medyadan da tepkiler almaya devam ediyor. Sosyal medyada parti gözetmeksizin milyonlarca vatandaşımız, operasyonlarımız için askerlerimize destekler veriyor. Bunun yanında bir çok ülkede yaptığımız operasyonun geçerli sebepleri olduğunu ve bu operasyona destek verdiklerini açıklıyor.

Zeytin Dalı harekatının dördüncü gününde acı haberlerle yıkıldı. Bugün iki kahraman askerimiz şehit oldu. Hainlerle cesurca çatışan iki yiğidimiz şehit oldu.

Kahramanca çarpışıp şehit olan yiğitlerimizin mekanları cennet olsun. Allah rahmet eylesin. Acılı ailelerine Yüce Rabbimiz sabır versin.

Afrin Zeytin Dalı Operasyonunun Dördüncü Gününde Ne oldu?

1- Sabah saatlerinde acı haberi aldık. Üsteğmen Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta Şehit Oldu.
2- Birliklerimiz alanlarını genişlettiler.
3- Bir acı haber ile yüreklerimiz yandı. Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı çatışmada yaralanarak kaldırdığı hastahanede şehit oldu.
4- ABD, bir adım daha atarak YPG güçlerinin Suriye’nin kuzey doğusunda bulunan birliklerini Afrin’e gönderirse desteklerini keseceklerini açıkladı.
5- Kilis, Reyranlı ve Hassa’ya YPG tarafından GRAD füzeleri atıldı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir