Afrin Zeytin Dalı Operasyonunda Dördüncü Gün

0
122
Afrin


Terörle mücadele harekatımız hem ülkemiz sınırları içerisinde hem ülkemiz sınırı dışarısında hızla ilerliyor. Suriye’nin kuzey kısmı yani sınırlarımızın güneyinde oluşacak kürdistan tehlikesine karşı, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ortaya koyarak giriştiğimiz Afrin Zeytin Dalı Harekatında bugün dördündü gün.

Ordumuz ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canla başla Afrin operasyonunu yönetirken, siyasi ve sosyal medyadan da tepkiler almaya devam ediyor. Sosyal medyada parti gözetmeksizin milyonlarca vatandaşımız, operasyonlarımız için askerlerimize destekler veriyor. Bunun yanında bir çok ülkede yaptığımız operasyonun geçerli sebepleri olduğunu ve bu operasyona destek verdiklerini açıklıyor.

Zeytin Dalı harekatının dördüncü gününde acı haberlerle yıkıldı. Bugün iki kahraman askerimiz şehit oldu. Hainlerle cesurca çatışan iki yiğidimiz şehit oldu.

Kahramanca çarpışıp şehit olan yiğitlerimizin mekanları cennet olsun. Allah rahmet eylesin. Acılı ailelerine Yüce Rabbimiz sabır versin.

Afrin Zeytin Dalı Operasyonunun Dördüncü Gününde Ne oldu?

1- Sabah saatlerinde acı haberi aldık. Üsteğmen Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta Şehit Oldu.
2- Birliklerimiz alanlarını genişlettiler.
3- Bir acı haber ile yüreklerimiz yandı. Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı çatışmada yaralanarak kaldırdığı hastahanede şehit oldu.
4- ABD, bir adım daha atarak YPG güçlerinin Suriye’nin kuzey doğusunda bulunan birliklerini Afrin’e gönderirse desteklerini keseceklerini açıkladı.
5- Kilis, Reyranlı ve Hassa’ya YPG tarafından GRAD füzeleri atıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here