7 Kişilik Arama Kurtarma Timi – MAK

Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı, Kara, Deniz, Hava Komutanlıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapan subay ve astsubaylar gönüllülük esasına dayandırılan, MAK Kursuna yani Muhabere Arama Kurtarma kursuna katılırlar.Tamamen gönüllülük esaslı olan ve belirli kriterleri geçen bu ölüm makineleri Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı bünyesinde bulunan bir birimde eğitime tabi tutuluyorlar.

Muhabere Arama Kurtarma, savaş alanında veya değişen durumlarda düşman bölgesinde kalan personeli kurtarma görevini icra eder. Üstün beceri ve büyük bir disiplinin şart olduğu bu faaliyet için seçilen personeller oldukça hassas bir biçimde   tüm şartlar göz önüne konularak eğitilirler.

MAK timi 7 Kişidir!
7 kişilik bir ekip olan MAK timi, yaz ve kış dağcılığı, serbest paraşütcülük, kurbağa adam, kaça kurtulma, hayatta kalma gibi hayati tüm konularda eğitimi alır. Bu eğitimler doğrultusunda ani bir durumda gerçekleşecek olaylara anında müdahale ederek cephe gerisinde veya düşman gerisinde hiç bir personelin kalmamasını hedeflemektedir.

Senaryo dahilinde yapılan bir operasyon!
MAK Gösteri Birliğinin geçen günlerde yaptığı basına açık bir gösteri de hünerlerini sergiledi. Düşman sahasında düşen bir uçağın pilotunu kurtarma operasyonu yapan MAK timi, öncelikle bölgeye sessiz ve kontrollü bir şekilde giriş yaptı. Pilotun düştüğü son noktadan harita ve diğer teçhizatlarla ölüm bölgesi hazırlayan tim, bölgeye girerek pilotu emniyetli bir şekilde kurtardı.

MAK Timi Operasyon Görüntüleri:

arama kurtarma oyunu,arama kurtarma oyunu helikopter,arama kurtarma malzemeleri,arama kurtarma eğitimi,arama kurtarma nedir,arama kurtarma personel alımı,arama kurtarma teknisyeni,arama kurtarma kıyafetleri, mak timi nedir,mak açılımı,özel kuvvetler mak nedir,mak timleri,

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın