30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

2
440

Türk’ün şanlı tarihi hep zaferle doludur. Ama bugün 30 Ağustos. Yani 30 Ağustos 1922’de ki Dumlupınar Savaşı’nın yapıldığı gün. Türk’ün diri diri gömüldüğü mezardan dünyaya haykırışı.

1071’de ( Malazgirt)Anadolu’nun kapılarını ardına kadar Türkler, kahramanca çarpışmış ve bu topraklar üzerinde devlet kuracağına işaret etmişti. Osmanlı’dan kalan miras topraklarımızı da düşmandan son kez Başkomutanlık Meydan Muharebesinde temizledik. Atatürk bu şanlı tarihimiz ile ilgili olarak şunları söylemiştir:

30 Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı; kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaşın ve ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür.

Ülkemizin bu büyük zaferinde büyük önderlik yapan Ulu Atatürk’e ve arkasında korkmadan kahramanca turak Türk ordusuna şükran ve minnetlerimizi sunar ve bu topraklar için canını vermiş, uzuvlarını kaybetmiş. Bu vatan için canını koymuş tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer bayramını kutlarız.

2 YORUMLAR

  1. ANTALYA ASTSUBAY EMEKLİLERİ VE AİLELERİ

    BU ÜLKEDE TÜRK VE KÜRT KARDEŞTİR VE BİR AYRIM YOKTUR. AMA ASTSUBAY AYRIMI YAPANLAR VE GÖZ YUMANLAR KALLEŞTİR.
    Yıllardır hak ve hukukları çiğnenen , özlük hakları geriletilen assubaylar kimdir, ne iş yaparlar, ne istiyorlar…..daha fazlası ve öyküleri için

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here