2017-2018 Erkek Adaylar için Dış Kaynak ASTASAK Alımı Başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine giriş yapmak isteyen adayların merakla beklediği başvurular nihayet başladı. Sadece ön lisans, lisans bitiren adayların başvurabileceği 2017 yılı ASTASAK alımları başladı..

TSK’nın Astsubay açığını kapatmak adına her yıl yaptığı dış kaynaktan astsubay alımı olan ASTASAK alımları, bu senede yine aynı zamanlarda başvuruya açıldı. En az iki yıl bitiren herkesin başvurabileceği (özel durumlar hariç) başvurular nihayet başladı.

Dış Kaynak 2017 yılı Muvazzaf ASTASAK alımlarına kimler başvurabilir?
1- Bu alım Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve  Özel Kuvvetler komutanlığı alımlarını kapsamaktadır.

2- Bu alımlara girebilmek için en az 2 yıllık bir öğrenim programını bitirmiş olmanız gerekir. ( YÖK tarafından denklik verilen üniversiteler de olabilir.)

3- Alımlara girebilmek için Kuvvetler tarafından kabul edilen bölümlerden mezun olmak gerekir. (TABLO-1 olarak öğrenimi kabul edilen bölümler aşağıda verilecektir.)

4- Mevcut aşamalardan geçen adaylar” Astsubay Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı
Kazandırma” yani ASTTASAK Eğitimi’ne tabii tutulacaktır.

5- Bu alımlara katılabilmek için “KPSSP93 Ön Lisans/ Geçerli KPSSP3 Lisans Puanı en az 60 olması gerekmektedir. Sınav geçerliliği son iki yılı kapsamakta olup en yüksek puan dikkate alınacaktır.

6- Askeri hizmette olan yedek subay, kısa ve uzun dönem erbaş – erler (herhangi bir sorun yok ise -görev yapamaz raporu gibi-) başvuru yapabileceklerdir.

7- Başvuracak adayların;
2 yıl bitirenler için 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir.01.01.1992 ve sonrası
4 yıl bitirenler için 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle  27 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir.01.01.1990 ve sonrası

8- Daha önce Türk Silahlı Kuvvetlerinde subay, astsubay, askeri öğrenci, uzman jandarma, uzman erbaş ve sözleşmeli er olarak görevliyken ilişiği kesilmemiş veya çıkarılmamış
olmak gerekmektedir.

9– Erkeklerde en az boy 1,64 olmalı kilo ise 51 ile 71 arası.

10- Bu alım 2018 devresi için yapılmaktadır. Yani okulu kazanmanız ve mezun olmanız durumun 30 Ağustos 2018 yılında Astsubay Çavuş olarak mezun olacak ve 2018 devresi olacaksınız.

Başvurular 11 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecek ve 11 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. Lütfen kayıt esnasında mutlaka önemli notları ve sistemin vereceği şifreyi not ederek , yazıcıdan ekran görüntülerini çıktı alarak saklayınız.

Başvuruları kabul edilen adaylar, MAMAK / Mebs Okuluna çağırılarak burada fiziki test ve mülakatları yapılacaktır.

 

2017 yılı ASTASAK Alımı Başvuru yapmak için tıklayınız.

Okuduğunzu bölümün geçerli olup olmadığını kontrol etmek için gerekli TABLOya buradan bakabilirsniz. 

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

17 YORUMLAR

  1. 11Eylül başvuru bitiminden sonra mülakat hak edip edemediğimiz hangi sayfada ve ne zaman açıklanır bilgisi olan varsa,bilgilendirmesini rica ediyorum.

  2. 27 , 30 yaşında olanlar vatan evladı değilmi? askere kaç yaş olursa olsun vatani görevdir deyip zorla almayı biliyorlar gidin arkadaş vatani çok koruyoruz sanki bol bol para yiyelim memur asker olmak gibisi…..

  3. 2018 eylül de başvuru yapacağım ön lisans mezunu oluyorum ön lisans kpss ye girip puanı geçersem başvuru yapacağım sonra sağlık spor ve sözlü mülakata girip kazanırsam 2019 ağustos ta işe başlamış mı oluyoruz doğru mu anladım

  4. 25 yasında önlisans tekstil teknolojisi mezunuyum 163 boyunda yım.acaba şuann alım varmı yaşım geçmek üzere lütfen bana cvb yazın çok istiyorum. Bu görevde yer almayı nereye başvurmam lazım lütfen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın