2014 Astsubay Meslek Yüksek Okulu Alımları

Türkiye genelinde bulunan tüm Astsubay Meslek Yüksek Okulları yine 2014 yılı içerisinde alım yapacaktır.

Tüm Astsubay Meslek Yüksek Okulları, bu sene liseden mezun olan ve geçen seneden mezun olmuş öğrencilere kapılarını açacaktır.

Okula giriş için öncelikle YGS sınavına girmeniz gerekiyor. Bu aldığınız puan kuvvet okulları tarafından taban puandan yüksek ise, mülakatlara katılmaya hak kazanırsınız.

Öncelikle ön sağlığa girersiniz. Burada fiziki yapınıza ve uyumlarınıza bakarlar. Buradan geçtikten sonra mülakatlar başlar.

Mülakatlar iki aşamalıdır.
– Spor Mülakatı
– Sözlü Mülakat

Spor Mülakatı: Öncelikle size sınava gelmeden önce spor ile ilgili bir çizelge dağılır. Örneğin; 400 metre en yüksek 75 saniye gibi.
Sporda, 400 metre koşu, şınav, mekik, barfiks, durarak uzun atlama, basketbol topu atma gibi dallar bulunmaktadır.

Spor mülakatını başarılı ile geçerseniz, sözlü mülakat için size saat ve ya tarih veriyorlar. Zamanında istenilen yerde oluca, sözlü mülakat için 4 ila 6 kişilik heyet önünde sizin heyecanınızı, tavrınızı, üslubunuzu deniyorlar. Buaradan da geçerseniz, size yakın hastane için sevk raporu çıkarılıyor.

Sevk raporunuzu aldıkdan sonra hastaneye gidip tamamen check-up yaptırıyorsunuz. Bu işlemler sonrasında belgeleri gereken yere teslim edip http://www.kkk.tsk.tr/ adresinden başvuru sonuçlarının açıklanıp, açıklanmadığınıza bakıyorsunuz.

Örneğin; Asil 42 yazıyorsa direk kayıt yaptırabileceğiniz anlamına geliyor.

Yedek 42 yazarsa, size sıra gelmesini bekleyeceksiniz. Beklemeniz gerektiği ile ilgili bilgiyi okul personeli size bilgi verecektir.

Okula giriş taban puanları şuan için açıklanmadı. 

Kara Astsubay MYO:  Erkek / Bayan Askeri öğrenci alımı yapacaktır. 

Hava Kuvvetleri Astsubay MYO:  Bu sene yine ortalama 600 ila 700 arasında alım yapacaktır.Sadece erkek alımı yapmaktadır.

Deniz Astsubay MYO: 500 – 600 arasında öğrenci alımı yapacaktır. Sadece erkek alımı yapmaktadır.

Jandarma Astsubay MYO: 700- 800 arasında askeri öğrenci alımı yapacaktır.Sadece erkek alımı yapmaktadır.

Astsubay
Astsubay
Site yöneticisi

Related Articles

58 YORUMLAR

 1. erdem kardeş sen önce yfs sınavına gireceksin zaten ygsden sonra deniz harp okulu taban puanları açıklanır daha donra ygsden aldığın puan yeterliyse hak kazanırsın

 2. ben üniversite iktisat 4. sınıf ögrencısıyım. astsubaylıgı kazandıktan sonra ben altı aylık egitim mi görecegim yoksa ıkı yıl okuyacakmıyım. aydınlatabılır mısınız?

 3. Ben bu sene ygs başvuru yapmadim geçen sene acik meslek lisesini bitirdim ygs girdim geçen seneki puanimla başvuru yapma şansım varmı arkadaşlar bu arada 92 doğumluyum

 4. Merhaba ben simdi meslek yüksek okulu okumaktayim seneye son acaba okulum bittikten sonra ygs sınavına girme gibi bir mecburiyetim var mı yoksa direk harp okulu sınavına girebiliyor muyum ?

 5. benm kavgadan dolayı mahkemeye cıktım mahkeme bnm 5 yıl gözetım altında bır daha benzer suç işlersemde ceza almama karar ver dı aceba astsubay myo na gırmemde sorun olur mu

 6. tuğba üniversiteyi bitir tsk sözleşmeli subaylık yapabilirsin ben kara harp okula başvuru yapıcam lise sondayım ygs’de girdik dün ama bu astsubay başvurularını bulamadım özellikte jandarma astsubay hakkında bilgi verirseniz sevinirim

 7. liseden mezun olalı 2 yıl dolmadı (29.06.2012 mezun tarihi) ama kayıt işleminde 2 yıl olmuş yazıyor.Bu nasıl iştir anlamadım bi cevap yazarsanız sevinirim.

 8. Lisede sınıfta kaldım ben bi yıl lise 5 yılda bitti ben kara veya jandarma astsubay meslek yüksekokullarına gidebilir miyim lütfen bilgisi olanlar anlatsın

 9. tugba jandarma için açıklama yapayım sana. jandarma astsubay temel kursu var üniversite mezunları için bayan alımı yapıyorlar 6 ay temel askerlik eğitimi alıyorsun başarılı olursan rütbeyi takıp 6 ay kurs alıyorsun yani eğitim 1 sene ardından nere çıkarsa şansına astsubaysın.

 10. ARKADAŞLAR BEN BU BAŞVURU SONUCUNDAN BİŞEY ANLAMADIM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?
  Hava Astsubay Meslek Yüksekokuluna başvurusu kabul edilen adayların YGS puanları ÖSYM Bşk.lığından alınmış ve mezun olduğunuz öğrenim koluna göre YGS 1,2,5,6 puan türüne göre (Bilişim Teknolojileri) için 222,27599 taban puan olarak belirlenmiştir. Yapılan değerlendirme neticesinde seçim aşamalarına katılacak yeterli puanı alamadığınız tespit edilmiştir.

  Puanınız: 208,14837

  Hava Kuvvetleri Komutanlığında görev alma isteğinizi memnuniyetle karşılıyoruz. Başarılar dileriz.

 11. Hava Astsubay Meslek Yüksekokuluna başvurusu kabul edilen adayların YGS puanları ÖSYM Bşk.lığından alınmış ve mezun olduğunuz öğrenim koluna göre YGS 1,2,5,6 puan türüne göre (Bilişim Teknolojileri) için 222,27599 taban puan olarak belirlenmiştir. Yapılan değerlendirme neticesinde seçim aşamalarına katılacak yeterli puanı alamadığınız tespit edilmiştir.

  Puanınız: 208,14837

  Hava Kuvvetleri Komutanlığında görev alma isteğinizi memnuniyetle karşılıyoruz. Başarılar dileriz.

 12. ARKADAŞLAR BEN DAHA DÜN HAVANIN MÜLAKATINA GİRDİM SÖZLÜ MÜLAKATA KADAR GELDİM ORADA SORULARI BİLMEME RAĞMEN ELENDİM YANİ ORAYA GİTTİĞİNİZDE İNSAN KALABALIĞIYLA KARŞILAŞACAKSINIZ KAZANMA İHTİMALİNİZİ SİZ HESAPLARSINIZ 🙂 ÖNCELİKLE EVRAK KONTROLÜ YAPIYORLAR NÜFUS CÜZDANINI GETRMEYEN BİLE OLDU YANİ SİZ HAZIRLIKLI GİDİN. KAPIDA SİZİ 80 KİŞİLİK FALAN GRUP YAPIYORLAR BİZ ÖYLEYDİK KAHVALTI VERİYORLAR ORADAN ARAÇLARA BİNİP MÜLAKAT OLACAK YERE GÖTÜRÜYORLAR. GRUBUNUZA GÖRE SIRANIZI BEKLERSİNİZ BEN 6. GRUPTAYDIM İKİ SAAT KADAR BEKLEMİŞTİM. SONRA UZUN Bİ KORİDORA GİRİYORSUNUZ AŞAMA AŞAMA GÖZ DİŞ VÜCUT YAPISI FALAN HEPSİNE BAKIYORLAR BEN HEPSİNDEN GEÇTİM SONRA Bİ ODAYA SOKUYORLAR SİZİ 10 KİŞİ KADAR SOYUNUN DİYORLAR ALT TAKIMLARA FALAN BAKIYORLAR ORDA GÜLMEYİN SAKIN LABALİ OLMAYA GEREK YOK 🙂 ORAYIDA GEÇTİNİZ İSE BARFİKSE GİRİYORSUNUZ NİZAMİ YAPMAYA ÇALIŞIN YOKSA SAYMIYOR KOMUTAN. SEKİZ YAPAN TAM PUAN ALIYOR BEN SEKİZ ÇEKTİM AMA 3 TANE SAYMADI BEŞ YAZDI. ORADAN MEKİĞE GİRİYORSUNUZ BİR DAKİKADA 32 ÇKMENİZ LAZIM 47 YAPAN TAM ALIYOR BEN 47 YAPMIŞTIM SON SANİYEDE. MEKİĞİDE TAM İSTİYOR SIRTIN TAMAMEN DEĞECEK YERE.ORAYI DAGEÇTİNİZ UZUN ATLAMAYA GİRİYORSUNUZ EN AZ 1,80 YAPMANIZ LAZIM 2,05 YAPAN TAM PUAN ALIR BEN 2,10 ATLADIM. SONRA KOŞUYA GİRECEKSİNİZ GRUP HALİNDE ÇELME TAKMANIZA GEREK YOK SANİYEYLE YARIŞIYORSUNUZ 85 SANİYE VE ALTINDAKOŞMANIZ LAZIM 70 SANİYEDE KOŞARSANIZ TAM PUAN ALIRSINIZ BURDA ELENİRSENİZ TAMAMEN ELENİRSİNİZ. BEN 70,40 SANİYEDE KOŞTUM TAM ALDIM. SONRA ÜZERİNİZİ DEĞİŞTİRİORSUNUZ ARABAYA BİNİP SÖZLÜ MÜLAKATA GİDİYONUZ ORADA İSMİNİZİN OKUNMASINI BEKLEYECEKSİNİZ BİR SÜRE SONRA Bİ ODANIN ÖNÜNDE BEKLİYONUZ ÇAĞIRIYORLAR KENDİNİ TANIT FALAN DİYORLAR SOHBET HAFASINDA AMA HEYECAN YAPMAMAK İMKANSIZ 6 TANE KOMUTAN VAR KARŞINDA BOL YILDIZLI. ORADAKİ AŞAAMDAN SONRA BEKLİYORSUNUZ ELENİP ELENMEDĞİNİZİ SÖYLÜYORLAR ELENİRSENİZ İTİRAZ EDERSİNİZ BEN ETMEDİM ÇÜNKÜ KABUL EDİLMİYORDU O AŞAMADA. UMARIM FAYDASI OLUR . BİRAZ ATATÜRK BİLGİNİZ OLSUN YETER ARKADAŞLAR. HAKKINIZDA HAYIRLISI OLSUN.

 13. Her zaman sadece kara kuvvetleri mi bayan öğrenci alıyor?hava kuvvetleri beya deniz kuvvetlerinde bayan öğrenci hiç yokmu?kara kuvvetleri her yıl alıyor mu ki almalı sorularıma cebap verirseniz sevinirim teşekkür ederim.

 14. merhaba ben liseden mezun olalı 2 sene oluyor fakat ygs den 243 puanla kaldım artık birdahaki seneye istediğim puanı yapıcam yalnız puanaı yaptıktan sonra başvurmamda bi engel varmıdır bayanlarda yaş sınırı nedir bilgilendirirseniz sevinirim.

 15. Arkadaslar bilginiz var ise yardımcı olurmusunuz ben ön lisans makine bölümünden mezunum yinede mülakat haric bir sınava girecekmiyim yoksa sınava girip kazandıktan sonramı mülakata çağrılacağım bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

 16. merhbalar öncelikle hava astsubay meslek yüksek okuluna gitmek istiyorum fakat vücudumda çok ufak 4 cm lik bir dövme var sizce sorun olurmu?

 17. lise üç öğrencisiyim lise 4ten sonra astsubay yüksek okulunu tercih etmek istiyorum bu konularda malesef hiç bir bilgiye sahip değilim rica etsem beni bilgilendirebilirmisinz

 18. Arkadaslar bn kara kuvvetleri astsubay myo sinavlarindan gectim simdi sonuclarin aciklanmasini bekliyorum ygs puanim 249 bana asildenmi gelir yoksa yedektenmi biri beni aydinlatsin lütfen

 19. mrb ben 2 yıllık meslek yuksek okulu öğrencisiyim ama bolum değişikliginden dolayi donemim uzuyo bu 2016 nin mart ayinda asubylaga girsem olurmu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Buraya da Göz Atın