2012 Kara Hava Deniz Jandarma Gata Astsubay MYO Taban Puanları

2012Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine her yıl yapılan Astsubay alımları kısa bir süre önce başlamıştır. 2012 yılı için taban puanlar bugün tamamen açıklandı.

2012 yılı Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları:

İşletme: 240 ve üzeri
Teknik Branşlar: 180 ve üzeriBayan alımları ise sadece işletme bölümü için oldu. 24O puan ve üzerini aldılar.

2012 yılı Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları ( YGS1, YGS2, YGS5, YGS6 )

İşletme: 240 ve üzeri

Teknik Branşlar: 216 ve üzeri

2012 yılı Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları:

200 puan

2012 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları:

YGS5 : 210 Puan

2012 yılı GATA Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları ( YGS1 VE YGS 2 )

YGS1: 180 puan
YGS2 : 162

“2012 Kara Hava Deniz Jandarma Gata Astsubay MYO Taban Puanları” üzerine 58 yorum.

 1. ticaret meslek lisesi ..bilişim teknolojiler bölümü mezunuyum..teknik branş alanına mı giriyor??.
  lütfen cevap vern

 2. ewet teknık bransa gırıyor sanıyorsam. bende tıcaret lısesındenm ama muhasebe oldgm ıcın işletmeye atıyor. sen bilgisayar olarak teknık bransa gırersın

 3. bu işletme işletme-teknik nasıl oluyor işletmedikler askeri kurumda masa başımı ben normal askeriyede çalışan astsubay olak istiyom

 4. ben kız meslekte okuyorum çocuk gelişimi bölümündeğim astsubay olmak istiyorum olabilirmiyim lütfen yardımcı olun

 5. ben bu sene mezun oldum ama seneye daha iyi hazırlanıp yüksek puanla gitmek istiyorum lise mezunuyum kaç bayan alıyorlar beni bilgilendirir misiniiz

 6. merhaba ben 2.ci tercihlerde bu ast subay m.y.o ‘ları tercihlerime yazabilirmiyim ? yoksa kaçırdım mı bu sene bu fırsatı .

 7. selam arkadaşlar askeri okula bende gitmek istiyorum meslek liseliler hava deniz kara harp okuluna gidemiyor astsubaylık okuluna da bu sene puanlar çok düştü hayret neden böyle oldu bilmiyorum ama alım az ticaret meslek lisesinde olanlar işletme yönetimine gidebiliyor 240 puanla alıyo ama teknik bölümler 180 le alıyor gata sağlık astsubaylığa da gidebiliyoruz ama ygs 1 2 türünden 180 baraj istiyorlar insallah gelecek sene puanlar artmazsa gideriz sorusu olan varsa ?

 8. selam arkadaşlar askeri okula bende gitmek istiyorum meslek liseliler hava deniz kara harp okuluna gidemiyor astsubaylık okuluna da bu sene puanlar çok düştü hayret neden böyle oldu bilmiyorum ama alım az ticaret meslek lisesinde olanlar işletme yönetimine gidebiliyor 240 puanla alıyo ama teknik bölümler 180 le alıyor gata sağlık astsubaylığa da gidebiliyoruz ama ygs 1 2 türünden 180 baraj istiyorlar insallah gelecek sene puanlar artmazsa gideriz sorusu olan varsa ?

 9. slm arkdşlr bn kız meslk lisesnde çock gelişimi bölümnde okuyorm bu sene son senem bn astsubay olmak istiorm bna bu bilgi hakkında en iyi bilen kişi lütfen bna yardmcı olablr mi?? şimdiden tşkkrler

 10. Mrb arkadaşlar ben astsubay olmak istiyorum. Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe ve Finansman dalını başarıyla tamamladım, daha sonrasında Sağlık Kurumları İşletmeciliği Meslek Yüksek Okulunu bitirdim. peki benim bölümümde işletmeye mi giriyor ?

 11. Ben endüstri meslek lisesi otomotiv bölümünü tamamladım.Teknik sınıflara değil de puan alırsam işletme bölümü üzerinden tercih yapabiliyor muyum ?

  1. olabilirsin kardeşim teknik bölümlere puanın tutarsa gidebilirsin zaten kayıt yaptığında gideceğin yerler yazacak hepsine kara,deniz,hava,gata hepsine tek tek başvur ne olur ne olmaz diye maksat boşta kalma

  1. Bu konuyla ilgili olarak başvuru yaptığınız da okuduğunuz okul ile ilgili kayıt yapabileceğiniz yer çıkıyor. Hiç böyle bir soru gelmemişti.

 12. bu sene de geçen sene gibi puanlar aynımı yoksa bi değişiklik söz konusu mu birde alımların azaldığı söyleniyor yardımcı olurmusunuz acaba

 13. acaba 2013 puanlar yine bölemi olur yoksa yükselir yada düşermi dahada bide ben düz lisede okuyorum 12.sınıf ve gata sağlık meslek istiyorum tm ciyim ne yapmam gerek şimdiden teşekürler.

 14. Merhaba ben makine teknolojisi bölümündeyim acaba teknik branş sayılıyormuyum sımdıden tesekkurler..

 15. Taylan kardesım bnde makine teknoloji bölümünden gecen sene mezun oldum.bu sene yuksekokulda 2 yıllık makine bölümü okuyorum sanırsam elektrik makine metal otomotiv teknik braşlara giriyor ama puan bakımından 2012 yılına bakarsak düşüş olduğunu görüyoruz ve bu 2013 senesinde puanlar ne olur orası daha kesınleşmedi ama aynı olacagını düşünüyorum bir değişiklik olacagını sanmıyorum ama bana soracak olursan bu braslardaki arkadaslara sesleniyorum 200 ve uzeri alan arkadaslar ya hava astsubaylığına yada jandarma astsubaylığına basvurmalarını öneririm daha fazla gec olmadan meslek yönünden bir yerden baslamak lazım.

  1. peki kardeşim kara astsubay için 189 puan yeterli mi ygs3’ten sence girebilirmiyim şimdiden teşekkür ederim

 16. ticaret meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim.muhasebe bölümünü okuyorum jandarma astsubay olabilirmiyim kaç puan gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz..

 17. Ben 2012 yılında başvuru yaptım ve burada yazanlara göre puanım yetiyor fakat mülakatlara çağrılmadım…Bu puanlar doğrumu gerçekten çok ilginç.

 18. Askeri okullara gidebilmek için istenen puan türleri YGS1 YGS2 VE YGS5 YGS6’DIR. Bu puan türlerinden herhangi birinden istenen bölümün baraj puanını yaptığınız taktirde başvuru hakkınız bulunmaktadır .

  1. komutanım merhaba.. ben bu sene askeri okullara başvurdum kara kuvvetleri yada deniz kuvvetleri istiyorum özellikle. ygs5:205 puan aldım sizde girme durumum varmı cevap verirseniz çok sevinirim teşekkürler.

 19. hüseyin tamda istediğim soruyu sordun.ham puanmı yoksa yerleştirme puanınamı bakılır üsteğmenim ben geçen sene barajı geçtim ama başvurumu kabul etmediler

 20. kardeşlerim ben ygs3’ten 189 puanım var karaya garanti alınabilirim değilmi lütfen biri yanıtlasın merakımdan ölmek üzereyim hayatım buna bağlı şimdiden teşekkür ediyorum

 21. meslek lisesi bilgisayar bölümüyüm teknik branş için ygs1 ve 2 mi göz önüne alınır yoksa bütün ygs türlerinden en yüksek olanı mı alınır

   1. Bu puanlar 2012 için TSK ve ilgili kuvvet komutanlıklarının açıkladığı puanlar ve gerçek puanlar doğru mu?

 22. ben sayısal çıkışlıyım kara istiyorum ygs4 210 ama ygs1 154 teknik branş olarak girebilme ihtimalim varmı acaba astsubay olmayı çok istiyorum.

 23. ben bilgisayar bölümü web programcılığı okuyorum kara kuvvetleri için başvurmayı düşünüyorum bayanlar için alım yapılırmı? bölümüm işletmeyemi tekniğemi girer?

 24. Arkadaşlar! ben ygs3:252 ygs5:234 almıs bulunmaktayım.ASKERİ ye gitmeyi çok istiyorum.Özelliklede kara’ya. Beni bilgilendirir misiniz?
  Teşekkür ederim!..

Bir cevap yazın