1. Anasayfa
 2. Fotoğraflar

1. Dağ Komando Tugayı Kayseri Kapılarını Açtı

1. Dağ Komando Tugayı Kayseri Kapılarını Açtı
kayseri dağ komando
0
kayseri dağ komando
kayseri dağ komando

Kayseri’de 1965 yılında kurulan 1. Kayseri Dağ Komando Tugayı Anadolu Ajansına kapılarını açtı. Eğitimlerinden resimler sergileyen komando tugayı uzman kadrosu ve modern silahları ile yine göz doldurdu.

Güneydoğu’da terör ile mücadele de etkin rol oynayan tugay, profesyonelleşmiş kadrosu ile 3 ay boyunca tugay içerisinde eğitim görüp, 9 ay boyunca güneydoğuda operasyon faaliyetlerine katılıyorlar.

Kayserinin Melikgazi ilçesi Zincidere Mahallesinde bulunan tugay, kışın tugay içerisinde titizlikle eğitim görüp, yılın diğer 9 ayında güneydoğuda operasyonlara katılıyor.

Temel silahları HK-33 olan komandolar, rokatatar, bombaatar, makinalı tüfek gibi tüm silahları kullanmaktalar. Bunun yanında arazi şartlarını aynen uygulayarak el yapımı bomba (EYP)lara karşı korunma tedbirleri gibi eğitimleri alıyorlar. Arazi şartlarına tam uyum sağlamak için dağcılık eğitim de almaktadırlar.

Komando Andı
Ben Türk komandosuyum, düşmanı çelik pençemle ezerim, her yerde ben varım, havada, karada, denizde, çölde, çatakta, batakta, her zaman ve her yerde, hazır, daima hazır, komando, komando, komando, Allah

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Site yöneticisi

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir