Dolar : Alış : 3.8532 / Satış : 3.8602
Euro : Alış : 4.4609 / Satış : 4.4689
HAVA DURUMU
hava durumu

Ankara13°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 317 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye – Bulgaristan Sırına Veteran Koruma!

19 Mart 2017
Ana Sayfa » Gündem » Türkiye – Bulgaristan Sırına Veteran Koruma!

Sınır komşumuz Bulgaristan, ülkemiz ile olan sınırlarına Veteran Bulgar birliklerinden oluşan bir güvenlik birimi konuşlandırdı.

Bulgaristan – Türkiye sınırına, illegal mülteci geçişlerini önlemek adına Bulgar veteranlardan oluşan bir birlik koyan Bulgaristan, bu sayede kaçak geçen mültecileri durdurma ve geri döndürme işlemi yapacak. Bulgaristan, kısaca Shipka adını taşıyan Bulgaristan Milli Hareketi ismi verdikleri bu uygulama ile sınırların güvenliğini daha kapsamlı bir şekilde koruyacaklarını düşünüyorlar.

Oluşturulan bu birlik ile illegal kimliğe bürünmüş vea İŞİD-DAEŞ militanı olan mültecileri tespit ederek geldikleri yöne geri gönderecekleri ve bu ait oldukları örgütün yanlış olduğunu anlatacaklarını ifade eden birlik başkanı Vladimir Rusev, Avrupa Birliği ve ülkelerinin bağımsızlığını tehlikeye atan bu militanların durdurulması için büyük bir adım olduğunu ifade etti.

Fiili olarak katılamayanların maddi olarak yardım edebileceği seviyede bir askeri birlik kuran Bulgaristan, bu sayede Türkiye’den geçen mültecileri durdurabileceğini düşünüyor.

Veteran Birlik Ne Demektir?
Bulgaristan ordusu içerisinde çalışmış belirli bir bilgi birikimi olan ve bu bilgisini diğer insanlarla paylaşarak tecrübe aktarımı sağlayan kişilerdir. Gönüllü olarak katılım yapanlara da bilgiler bu şekilde daha hızlı aktarılmaktadır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Astsubay.org