Dolar : Alış : 3.4973 / Satış : 3.5036
Euro : Alış : 4.1170 / Satış : 4.1244
HAVA DURUMU
hava durumu

Ankara27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 313 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şahin Gözü Elektro Optik Sensör Sistemi

23 Nisan 2011
Ana Sayfa » Milli Silahlarımız » Şahin Gözü Elektro Optik Sensör Sistemi

ASELSAN tarafından üretilen ŞAHİN GÖZÜ, Milli bir sensör halk deyimiyle dürbün sistemi olması ülkemizin gelişmeye başladığının göstergesidir.

ŞAHİN GÖZÜ sistemi, hedefi tanıma, teşhis etme, tespit etme ve tehditleri çok uzaktan görebilme, tehdit unsuru olan noktaları gözetleme de kullanılan önemli bir araçtır.

ASELSAN firması gece, gündüz, olumsuz hava şartlarını aşarak ürettiği bu cihaz 288 * 4 odak düzlemli dizin dedektörlü bir termal görüntüleme sistemidir.  Yüksek hassasiyet ve sağlamlıkla yapılmıştır.

Kullanıcıya, hedefin koordinatinı, askeri olarak yan ve yükseliş açısını gösterir. Ayrıca vücudun en hassas organı olan göz’e de zarar vermeyecek şekilde dizayn edilmiştir.

LAZER noktalayıcı sistemi ile dost birlikleri işaretleyerek harp sırasında ” yanlışla dost birlik vurulmasının” önüne geçmiştir. Üç ayak üzerine kurulan ŞAHİN GÖZÜ her platforma kolayla montaj edilebilmektedir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Ahmet
23 Nisan 2011 - 11:23 am

Şahin gözü, genellikle Jandarma’nın doğuda Tunceli, Hakkari gibi yerlerinde kullandığı bir dürbündür. Gerçekten çok uzakları termal sayesinde netçe görebiliyor. Allah’ım askerlerimize sabır, dayanıklılık versin.

İlgili Terimler : , , , , ,
Astsubay.org