Dolar : Alış : 3.4862 / Satış : 3.4925
Euro : Alış : 4.1763 / Satış : 4.1838
HAVA DURUMU
hava durumu

Ankara24°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 314 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kriptolu Telefona Genelkurmaydan Açıklama

28 Şubat 2014
Ana Sayfa » Gündem » Kriptolu Telefona Genelkurmaydan Açıklama

Bulunduğumuz hafta içerisinde gündeme oturan, dinleme skandalında kriptoplu telefonlarında dinlenildiği iddasının ortaya çıkmasından sonra TÜBİTAK ve bir çok askeri merciinde hareketlilik yaşanmıştı.

genelkurmay

Dinleme skandalı ile kriptop üreten tüm mercilerden bir bir açıklama yapılmaya başlandı. Askeri hatlarda TÜBİTAK ile ortaklık düzenleyen Genelkurmay başkanlığı konu ile ilgili resmi sitesinden açıklama yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin yaptığı açıklama da ilgili kurumun yaptığı açıklama da “Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilgisi yoktur açıklamasına ” yer verildi.

TSK’nın kriptoplu telefon ile ilgili açıklaması şu şekilde:

1. 27 Şubat 2014 tarihli bir gazetede; Devlet erkânının kullandığı Kriptolu Cep Telefonlarına ait anahtarların Genelkurmay Başkanlığına bağlı MUBİLDESKOM Elektronik Anahtar Üretim Merkezi’nde insan müdahalesi olmadan elektronik ortamda üretildiği iddiası yer almıştır.

2. Devlet erkânı tarafından kullanılan; kriptosu, kripto anahtarları, yazılımı ve cihazın üretimi tamamen TÜBİTAK tarafından yapılan “Kriptolu Cep Telefonları” ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Adem
08 Mart 2014 - 10:42 pm

Gerçekten büyük bir şok. İnşallah Türk Silahlı Kuvvetlerine bu olay sıçramaz. Büyük kaos çıkar.

Astsubay.org