Dolar : Alış : 3.4862 / Satış : 3.4925
Euro : Alış : 4.1763 / Satış : 4.1838
HAVA DURUMU
hava durumu

Ankara23°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 314 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çürük ibaresi değişiyor

15 Kasım 2012
Ana Sayfa » Gündem » Çürük ibaresi değişiyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, sosyal ağ platformu olan twitter’dan takipçilerin sorduğu sorulara yanıt verdi.

Özürlü – engelli – sakat ibarelerine deyinen Bakan Şahin, bu ibarelerin kaldırılıp engelliler olarak değiştirileceğini açıkladı. Askerlik Kanunu’na da değinen Şahin, askeri mevzuatta bulunan “çürük” ibaresinin de “askerliğe elverişli olmayanlar” olarak değiştirileceğini de belirtti.
astsubay-kademe-derece
Şahin’in Twitter hesabından tam olarak şöyle açıklama da bulundu:
“Engellilerimize yönelik önemli bir haberi ilk kez paylaşmak istiyorum. Mevzuatımızda yer alan tüm “Özürlü” ibareleri Sn. Başbakanımızın da daha önce ilan ettiği gibi “Engelli” olarak değiştiriliyor. İlgili teklifimizi Başbakanlığa bugün gönderiyoruz. Önemli bir gelişme daha: Askerlik Kanunundaki “Çürük” ibaresi “Askerliğe Elverişli Olmayanlar” ifadesi ile değiştiriliyor.
Bir de çeşitli kanunlardaki “Sakatlar” ifadesi de “Engelliler” olarak değiştirilecek. Engellilerimizin önündeki bütün engelleri kaldırmaya devam ediyoruz. Haliyle de Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Md. adı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Gn. Md. olarak değiştirilecek.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Astsubay.org