Dolar : Alış : 3.5215 / Satış : 3.5278
Euro : Alış : 3.9284 / Satış : 3.9355
HAVA DURUMU
hava durumu

Ankara22°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 311 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Askerlerimiz Artık Uçakla Gidecek

22 Ekim 2012
Ana Sayfa » Gündem » Askerlerimiz Artık Uçakla Gidecek

Askerlerimiz gerek rütbeli personel olsun gerek Mehmetçik olsun görev yerlerine kara ulaşımı ile gidiyorlardı. En son Bingöl’de otobüs ile görev yerlerine giden araca yapılan saldırıda verilen şehitler sebebiyle yeni önlemler alındı.

Yayınlanan emir ile yüksek derece de güvenlik sorunu çekilen yerlerde sevkiyatların karadan yapılmaması talimatı verildi. Emir detezkere alan, izine gidenve birliklerine yeni teslim olan Mehmetçiklerin ulaşımlarının helikopter ile yapılacağı, merkezlerden toplantıktan sonra memleketlerine de uçak ile göndereceği yazılmaktadır.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu tarafında askerlik yapan askerlerin helikopter yoluyla Diyarbakır, Elazığ ve Erzincan bölgelerine getirilip, buradan memleketlerine hava yolu ulaşımı le gönderileceği de eklenmiştir.

Türk Hava Yolları Mehmetçikleri taşıyacak..
Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Hava yolları arasında yapılan anlaşma ile terörle mücadele bölgelerinde görev yapan askerleri ücretsiz olarak taşıyacak.

Yine bu önlemler canlar verildikten sonra alınması da tartışılacak bir konu.

YORUMLAR

  • Hasan

    Şimdi mi akıllarına gelmiş? o kadar şehit yollar da ölürken 🙁 Allah askerlerimizi korusun.

  • büşra

    peki bu karar ne zaman yürürlüğe girecek ?

  • Emre Erol

    karar yürürlüğe girdi.Ağabeyim kısa dönem askerlik yapıyor.Usta birliği Elazığda.Normalde kullanması gereken yol iznini kullanamıyor.ASkerlerin hepsi Yemin töreninden sonra orda bekletilip uçak yoluyla birliklerine gönderilecekmiş.Ağabeyim iznini kullanıp kendi uçakla gitmek istiyor.Ama izin çıkmıyor nedense.

İlgili Terimler : , , , , ,
Astsubay.org