Dolar : Alış : 3.8532 / Satış : 3.8602
Euro : Alış : 4.4609 / Satış : 4.4689
HAVA DURUMU
hava durumu

Ankara13°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 317 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Askerin Yeni Botu Tanıtıldı

08 Kasım 2014
Ana Sayfa » Milli Silahlarımız » Askerin Yeni Botu Tanıtıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri personellerinin operasyon ve taktik harekatlarda kullandığı botlar, modern çağımıza uyarlanarak üstün teknoloji ve konforla donatıldı. Kıyafetle uyumlu hale gelen botların rengi de koyu yeşil oldu.yeni-askeri-botu

Kuvvet Komutanlığından alınan karar ile askeri personellerin kullandığı botlar, iklim şartları ve personel konforuna göre yeniden dizayn edilmesi için gerekli adımlar atılarak, YDS A.Ş. tarafından yeni bir bot dizayn edildi. “Yeni nesil” olarak tasarlanan bu bot, klasikleşmiş bir durum olan “bot vurması” ve “ayak kavramama” gibi problemlerin önüne geçecek. Ayrıca şuan hala daha kullanımda olan “siyah bot”lardan daha uygun ve konforlu bir hale getirilmiştir.

Konforun üst planda tutulduğu bu botlar, diğer botlara göre daha hafif olmakla beraber, su geçirmez ve ortopedik olarak dizayn edilmiştir. Ayrı kar, soğuk,  zorlu arazi koşullarında daha iyi kavrama ve sağlam basma özelliklerini taşıyor. 4 mevsim olarak tasarlanan bot, spor ayakkabısı konforundadır.Askerin üniformasının rengine uygun bir renk ile üretilen botlar, nanoteknolojiye sahip düşme ve vurmalara karşıda şoku azaltıcı özelliklere de sahip.

Önümüzdeki dönemlerde siyah botların tamamen kalkarak yeni tip botların dağıtılacağını da duyuran Kara Kuvvetleri Komutanlı’ğı  1 yıllık bir AR-GE çalışması sonrasında YDS  A.Ş ile dünyanın en iyi botunu ürettiklerini vurguladı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

caglar
27 Aralık 2014 - 1:34 pm

süpermiş bizim zamanımızda böyle bot yoktu 🙂

asd
27 Şubat 2015 - 5:29 pm

bunu neyle boyuyacaz

asd
05 Mart 2015 - 5:32 pm

ilk gelen ürünler on numara oluyor. sonra zamanla fason a dönüyor

İlgili Terimler : , , ,
Astsubay.org