Dolar : Alış : 3.5215 / Satış : 3.5278
Euro : Alış : 3.9284 / Satış : 3.9355
HAVA DURUMU
hava durumu

Ankara22°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 311 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

2017 Yılı Erkek/Kadın Astsubay Alımları

18 Mart 2017
Ana Sayfa » Astsubay Meslek Yüksek Okulları » 2017 Yılı Erkek/Kadın Astsubay Alımları

Astsubay alımları her yıl olduğu gibi bu yılda yapılacak. Ülkemizin geçirdiği 15 Temmuz Darbe Girişiminden sonra Subay/Astsubay Okulları tamamen kapatılarak, mevcutta okuyan öğrenciler tamamen tahliye edilerek, tercih ettikleri üniversitelere sıralama usulü ile yerleştirildi. Bu elzem durum için mağdur olan tüm suçsuz öğrencilere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve hainlerin yaptığı 15 Temmuz Darbe Girişimi içinde adli makamların gerekeni yapmasını diliyoruz.

2017 Astsubay Alımları, YGS‘nin yapılması ile dönem olarak başlamış bulunmaktadır. Her yıl açtığımız gibi yine Astsubay Alımları bu başlığımız altında açarak, lise mezunu olacak, ön lisans mezunu ve mezun olacak öğrencilere tek bir yerden açıklama yaptığı uygun gördük.

Astsubay Alımı Nasıl Yapılacak?

Kısaca Astsubay alımı, YGS sınavı baz alınarak yapılır. Yani öncelikle öğrenci, YGS sınavına girer. Puanların açıklanmasından önce açılacak olan Kara Kuvvetler Öğrenci Alımları,  Hava Kuvvetleri Öğrenci Alımı, Deniz Kuvvetleri Öğrenci Alımı, Jandarma Genel Komutanlığı Öğrenci Alımları ilanlarına tıklayarak buralara başvurularını yapması gerekir. Başvuruları yaptıktan sonra YGS sonuçlarının açıklanması beklenir.

YGS sonuçları açıklanmasından 1-2 gün sonunda Kuvvet Sitelerinden öğrenci alımlarında duyuru yapılarak alımlara çağrılacak olan öğrenciler, T.C. Kimlik Sorgulaması ile yayınlanır. Burada taban puanı geçmeniz durumunda Askeri Öğrenci Alımları Mülakatlarına katılmaya hak kazanırsınız.

2017 Erkek Astsubay Alımları

Erkekler için Astsubaylık bir çok şekilde yapılmadık. Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı için erkek alımları vardır. Yaşa göre Lise Mezunu, Ön Lisans, Lisans mezunları/mezun olacakları için alımlar vardır.

KADIN Alımları Yapılacak Mı?

En çok aramalardan biri de kadın astsubay alımı / bayan astsubay alımının bu sene yapılacağıdır. 15 Temmuz Sonrası ve Kadınlara olan yükümlülüklerin artık her ortamda dile getirilmesi sebebiyle bu sene kadın astsubay alımları da yapılacaktır. Bayanlara – Kadınlara Askeriye’de de türban yasağının ( Türban Yasağı Kaldırıldı! haberini okuyunuz.)  kaldırılması ile bu sene alımların daha da arttırılacağı sinyali verilmektedir.

Kadın Astsubay Alımı Sadece 2 Kurum yapmaktadır.
Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı

Jandarma Genel Komutanlığı en çok Kadın Astsubay alımını yapan kurumdur. Ön Lisans Mezunları ve Lisans Mezunlarını alımın ilk şartı olarak koyan kurum,bu sene de aynı şekilde alımlarına hız kesmeden devam edecek.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı ise geçtiğimiz 2 senedir alım yapmayan ancak daha öncesinde Lise Mezunu Kadınlarında, Astsubay Meslek Yüksek Okumasını teşvik etmesi açısından alım yapmıştır. Bu senede malum olaylar sebebiyle özellikle Lise Mezunu, Ön Lisans Mezunu/Mezun Olacak, Lisans Mezunu/ Mezun olacak Kadınlara da yer verecektir.

2017 Erkek / Bayan Astsubay Alımı Başvuruları için Tıklayın

YORUMLAR

 • beyza nur

  başvuruyu nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz

 • Neden açılmıyor link yardımcı olun lütfen

 • Hasan

  Nasıl başvuru yapabiliriz ?

 • defne

  link acılmıyor

 • Merve

  Nereden başvuru yapacağız link açılmıyo

 • bekir

  link acilmiyo nerden basvuru yapabiliriz???

 • Sercan

  bu taban puan kaç acaba ?

 • ilayda

  lise mezunuyum kara kuvvetlerine başvuru yapıcam ama ygs paun türü farkediyormu

 • Merve

  Nerden başvuru yapacağız yardımcı olabilirmisiniz?

 • tuğba bakacak

  başvuru tarihi hakkında bi fikri olan var ? yardımcı olabilr misiniz ??

 • mutlu

  başvurular ne zaman başlıyor ve nasıl yapabiliriz

 • Öznur

  Lise mezunuyum başvuru yapicam ygs barajı kaç acaba birde başvuruyu nerden yapicaz

 • BERK

  19.04.2017 TARİHİNDE ASKERİ MYO KLAVUZLARI YAYINLANACAK OLUP AYNI TARİHTE BAŞVURULAR
  BAŞLAYACAKTIR SAYIN ARKADAŞLAR 25.05.2017 TARİHİNDE İSE BAŞVURULAR KAPANACAKTIR.
  MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ DUYURULARINDAN BAKABİLİRSİNİZ
  SİTE: http://www.msu.edu.tr/

 • damla

  sitede bayan astsubay alımı yapılacak yazıyor ancak başvuru yapmaya kalktığımda başvuru kılavuzunda astsubay meslek yüksek okullarına sadece erkek adaylar yapabilir diyor. Ama kılavuzda gerekli görüldüğü takdirde değişiklik yapabileceği de yazıyor bu yüzden bütün bayan astsubay olmak isteyen arkadaşlarıma söylüyorum başvuru süresi bitmeden bir an önce bir şeyler yapmamız gerekiyor

 • Erkan

  Taban puanı ne kadar?

 • Elif

  Burda kadın astsubay alınacak yazıyor ben aradım da bayan alımı yok dedi ilk önce sonra ben size dönerim dedi bekliyorum umarım olur

 • Elifnur

  Bayan alımıyla ilgili bir bilgi alırsanız buradan bilgilendirir misiniz lutfen.

  • Astsubay

   Sorunuz nedir*

 • erdem

  ilerleyen aylarda astsubay alımları devam edecekmı acaba yüklü bir alım olacakmı kara kuvvetleri astsubaylık icin

 • seda sayar

  iki yıllık yüksekokul mezunuyum astsubay olmak ıstıyorum hangi yolu ızlemem gereklı acaba?

Astsubay.org