Dolar : Alış : 3.5213 / Satış : 3.5276
Euro : Alış : 4.1333 / Satış : 4.1408
HAVA DURUMU
hava durumu

Ankara33°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 313 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

1. Dağ Komando Tugayı Kayseri Kapılarını Açtı

12 Mart 2013
Ana Sayfa » Fotoğraflar » 1. Dağ Komando Tugayı Kayseri Kapılarını Açtı
kayseri dağ komando

kayseri dağ komando

Kayseri’de 1965 yılında kurulan 1. Kayseri Dağ Komando Tugayı Anadolu Ajansına kapılarını açtı. Eğitimlerinden resimler sergileyen komando tugayı uzman kadrosu ve modern silahları ile yine göz doldurdu.

Güneydoğu’da terör ile mücadele de etkin rol oynayan tugay, profesyonelleşmiş kadrosu ile 3 ay boyunca tugay içerisinde eğitim görüp, 9 ay boyunca güneydoğuda operasyon faaliyetlerine katılıyorlar.

Kayserinin Melikgazi ilçesi Zincidere Mahallesinde bulunan tugay, kışın tugay içerisinde titizlikle eğitim görüp, yılın diğer 9 ayında güneydoğuda operasyonlara katılıyor.

Temel silahları HK-33 olan komandolar, rokatatar, bombaatar, makinalı tüfek gibi tüm silahları kullanmaktalar. Bunun yanında arazi şartlarını aynen uygulayarak el yapımı bomba (EYP)lara karşı korunma tedbirleri gibi eğitimleri alıyorlar. Arazi şartlarına tam uyum sağlamak için dağcılık eğitim de almaktadırlar.

Komando Andı
Ben Türk komandosuyum, düşmanı çelik pençemle ezerim, her yerde ben varım, havada, karada, denizde, çölde, çatakta, batakta, her zaman ve her yerde, hazır, daima hazır, komando, komando, komando, Allah

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Astsubay.org